$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

KARADENİZ’İN EŞİĞİNDE BULUNAN İSPİR, İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA

KARADENİZ’İN EŞİĞİNDE BULUNAN İSPİR, İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA
  • 29.03.2020

KORONAVİRÜS salgınına karşı önlemlerin her geçen gün biraz daha artırıldığı şu günlerde, konumu itibarı ile Erzurum’un Karadeniz’e açılan önemli kapılarından birisinin eşliğinde bulunan İspir’de, önlemler doruk noktaya ulaştırıldı.

Son zamanlarda Rize’nin İspir’e yakın köylerinin karantinaya alınması, İspir’de önlemlerin daha da sıklaştırılmasına, kontrollerin artırılmasına, dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verilmesine neden oldu.

ÖNLEMLER GÜNLER ÖNCESİNDEN ALINDI

İspir Belediyesi olarak, dünya genelindeki gidişattan hareketle önlemleri günler önceden almaya başladıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, “İspir olarak bu salgına karşı kendimizi hazırlıklı hale getirmiştik” dedi.

Bölgenin Karadeniz ile bağını sağlayan Ovit Tüneli’nin eşliğinde, dolayısıyla en önemli noktalardan birisinde bulunduklarını belirten Başkan Coşkun, çok dikkatli olduklarını kaydetti.

30 BİN MASKE DAĞITILDI

Ovit Tüneli’nin giriş-çıkış noktasında kontrol merkezi oluşturulduğunu, İspir’e dışarıdan gelen insanların yakın takibe alınarak, 14 günlük karantina sürecine sokulduğunu belirten Başkan Coşkun,  halka bugüne kadar 30 bin adet koruyucu maske dağıttıklarını söyledi, “100 bin maske daha temin etmek için bağlantı kurduk” diye konuştu.

HER YER DEZENFEKTE EDİLDİ

İlk etapta 50.000 litre dezenfektan temin edildiğini, belediye personelinden oluşturulan altı kişilik ekip ile  ilçede bulunan bütün kamu binalarının dezenfekte edildiğini hatırlatan Başkan Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“- Başlattığımız çalışmayla ilçe merkezinde ve merkez mahallelerde bulunan bütün işyerleri, caddeler, sokaklar, park ve bahçeler kontrolden geçirildi, dezenfekte edildi. Yine bu çerçevede camiler, okullar, sağlık ocakları, taksi durağı, dolmuşlar, umumi tuvaletler, bankaların ATM’ cihazları aynı işleme tabi tutuldu.

Bugüne kadar 176 apartman ve binayı dezenfekte ettik. İlçe merkezinde dezenfekte ve yıkama işlemi işlemi aralıksız devam etmektedir. Bütün cadde, sokak ve kaldırımlar her gün iki defa köpüklü ve klorlu su ile yıkanarak temizleniyor. İspir olarak işimizi titizlikle ve en iyi şekilde yapmayı sürdürüyoruz.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ