$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

KÖPEK YAVRUSUNU HAYVAN HASTANESİNE GÖTÜRDÜ AMA!

KÖPEK YAVRUSUNU HAYVAN HASTANESİNE GÖTÜRDÜ AMA!
  • 24.03.2017

MAHALLEBAŞI‘nda hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Raci Aslan, aracıyla manevra yaparken ezdiği köpek yavrusunu vakit geçirmeden Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne kaldırdı. Köpek yavrusunun sağlığına kavuşması için gayret gösteren Aslan, daha sonra kendisine uzatılan 350 TL’lik faturayı görünce şaşkına döndü.

Olay, bugün öğleden sonra Mahallebaşı’nda meydana geldi. Hurdacılık yapan Raci Aslan, aracı ile manevra yaptığı sırada, bir acı içinde bağıran köpek sesi ile irkildi. Aracından inen Aslan, kamyonetin arka tekeri altında bir köpek yavrusunun kaldığını gördü. Köpek yavrusuna aracına attığı gibi Hayvan Hastanesi’nin yolunu tutan Aslan, yapılan kontrollerde kırık olmadığı anlaşılınca, hayli rahatladı. Köpek yavrusunun çekilen röntgen filminde ayağında kırık olmadığının anlaşıldığını, buna da kazaya sebebiyet veren birisi olarak çok sevindiğini belirten Aslan, şunları söyledi:

“KÖPEĞİN SİGORTASI VAR MI” DİYE SORDULAR!

“-Garajımızın köpeğinin birkaç ay önce yavruları oldu. 10 yavrudan 7’si öldü. geri kalan üç yavru, maskotumuzdu. Garajda manevra yaparken, yavrulardan biri aracın arka tekeri altında kalmış. Bağırtıyı duyunca hemen aracı durdurdum. Köpek yavrusunun ayağının kırıldığını zannettik. Ancak, yapılan tetkiklerde kırık olmadığını öğrenince çük sevindim. Kamyonetin kasasının boş oluşu, hayvanın çok da fazla zede almasını önlemiş. Ancak, hayvan hastanesinde 350 lira fatura çıkartılınca şaşkına döndüm. Ben hurdacılık yapan bir insanım. Bu parayı ödeyecek gücüm yok. Bana, köpeğin sigortası var mı diye sordular. Benim sigortam yok ki, köpeğin de olsun. Kaldı ki, o bir sokak köpeğinin yavrusuydu. Eğer köpeğin ayağı kırılsa da ameliyat edilseymiş, fatura bedeli bin lira olacakmış. Kimse kusura bakmasın ama, böyle bir olay daha yaşarsam, kediyi, köpeği hastaneye götürür müyüm, bilemem.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ