$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

KORUCUK KÖYÜ’NÜN ADI DEĞİŞTİ!

KORUCUK KÖYÜ’NÜN ADI DEĞİŞTİ!
  • 19.09.2016

01-krck

GEÇTİĞİMİZ günlerde Fırat Kalkanı Harekatı’nda, içinde bulunduğu tankın isabet alması sonucu şehit düşen Burak Karakoç, son yolculuğuna çıkarken de yine önemli bir iş yaptı ve Fetullah Terör örgütü (FETÖ) elebaşısı Fetullah Gülen’in de köyü olan Korucuk’un adının değiştirilmesine vesile oldu. Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Korucuk Köyü Muhtarı Hulkettin Kızıltunç’un, köyün adının Şehit Er Burak Karakoç olarak değiştirilmesi yolunda Pasinler Belediye Başkanlığı’na yaptığı yazılı teklifinin, prensip olarak kabul edildiğini açıkladı. Pasinler Belediye Meclisi’nin önümüzdeki günlerde toplanarak, Muhtar Kızıltunç’un teklifini görüşüp, karara bağlayacağını belirten Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise, erzurumdanhaberler.com’a yaptığı açıklamada, “Ailenin böyle bir isteği vardı. Bu talebi Köy Muhtarı Hulkettin Kızıltunç da bize yazılı olarak iletti. Zaten sayın Başbakanımızın da onayı alınmıştı. Herşey tamam. Geriye bir malumun ilamı, yani Pasinler Belediye Meclisi’nin onayı kaldı” dedi.

KORUCUK KÖYLÜLERİ DE RAHATLAYACAK

Korucuk Köyü’nün, geçtiğimiz temmuz ayının 15’inde yaşanan hain darbe teşebbüsü sonrasında, bölücü örgütün elebaşısı Fethullah Gülen’in köyü olması nedeniyle hemen tüm insanlar tarafından lanetlendiğini ve kara listeye alındığını, bu da yetmezmiş gibi, Korucuk Köyü halkının da “terörist” olarak nitelendirilmesine sebebiyet verdiğini hatırlatan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmanın tek yolu vardı, o da köyün adını değiştirmekti. Şehit kardeşimizin cenaze töreni için Korucuk’a gelirken, yolda kızkardeşi Nurgül Hanım ile sohbet ettik. Nurgül Hanım, bizden köyün adını değiştirerek, şehit ağabeyinin adını koymamızı istedi. Bu öneri benim de hoşuma gitti. Köyde sayın Başbakanımızı telefonla aradım, kendisine böyle bir talebin olduğunu söyledim. O da bu teklifi yerinde buldu. Korucuk adının değiştirilmesi, terörist muamelesi gören köylülerimizi de rahatlatacak” hatırlatması yaptı.

BELEDİYE MECLİSİ’NİN TARİHİ OTURUMU OLACAK

Her şehidin isminin bir köye veya yerleşim yerine verilemeyeceğini, Korucuk’un ise Terör Elebaşısı Fetullah Gülen’in köyü olması nedeniyle ayrıcalıklı olduğuna dikkati çeken Ilıcalı, “Korucuk’un adının mutlaka değişmesi gerekiyordu, nitekim değişti. Pasinler Belediye Meclisi, önümüzdeki günlerde tarihi bir oturum yaparak, Korucuk’un adını Şehit Er Burak Karakoç olarak değiştirecek. Bir aksilik olmazsa, o tarihi oturumda ben de bulunacağım. Vatanı, milleti uğruna şehadet şerbeti içen kardeşimize, küçük de olsa vefa borcumuzu bu şekilde ödemiş olacağız” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ