$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

REKTÖR ÇOMAKLI: “SAĞLIKTA REFERANS OLACAĞIZ!”

REKTÖR ÇOMAKLI: “SAĞLIKTA REFERANS OLACAĞIZ!”
  • 07.10.2017

ATATÜRK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki birimleri gezerek hastane yöneticileri ve sağlık görevlileriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Hastanedeki birim yöneticileriyle bir araya gelen Rektör Çomaklı, burada yaptığı açıklamada, günümüzde insan hayatında ihtiyaçların giderek arttığını ve sağlık hizmetine duyulan ihtiyacın da aynı oranda yükseldiğini söyledi.

Dünyada değerini yitirmemiş birkaç alan içerisinde temel sağlık hizmetinin de bulunduğunu anlatan Çomaklı, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde olursanız olun, sağlık açısından yaşadığınız bir probleme merhem olacak kurumları veya insanları bulmak mümkün. İnsanlığın geleceğini inşa edecek sağlıkta iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyaç var. Biz de bu ihtiyacı karşılamak için üst düzey eğitimler vererek, insanlığa hizmet etmeye devam ediyoruz.”

Çomaklı, sağlık sektöründe teknolojinin önemli bir faktör olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Hastanemizde, günümüzde kullanılan son model teknoloji cihazlar bulunuyor. Hekimlerimiz de bu imkanlarından azami ölçüde faydalanarak, hastalara en iyi hizmeti verebilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Hekimlerimiz, kendilerini yenilemek ve bilgilerini güncelleyerek devam edeceklerdir. Biz de hastanenin ve hekimlerimizin her türlü ihtiyaçlarına anında karşılık vererek desteğimizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Çomaklı, üniversite bünyesinde bulunan Turizm Uygulama Oteli’nin hasta yakınlarına hizmet verdiğini hatırlattı.

Atatürk Üniversitesi olarak her hastaya aile şefkatiyle yaklaştıklarını belirten Çomaklı, “Doğal olarak onların yakınları da bizim en kıymetli misafirlerimiz. Otelimizde üst düzey hizmet vererek onlara en rahat ortamı hazırlıyoruz. Sıkıntılı süreçlerinde bir nebze de olsa rahat nefes almalarını sağlamak bizim temel görevlerimiz arasındadır.” diye konuştu. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ