$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

ŞAHANE ERCAN DEVRİMLERİ

ŞAHANE ERCAN DEVRİMLERİ
  • 05.10.2017

VALİ Seyfettin Azizoğlu’nun “halk günü”ne benzer bir toplantıyı, bundan böyle Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da öğretmenler ile birlikte gerçekleştirecek. “Öğretmen Günü” toplantısında, öğretmenler yaşadıkları mesleki sorun ve sıkıntıları dile getirme fırsatı bulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, yeni eğitim ve öğretim yılında “en iyi okul, evime en yakın okul” projesiyle yola çıktıklarını, bunda da başarılı olduklarını hatırlattı.

Aynı mahallenin çocuklarının, bundan böyle aynı okula gideceklerini, sabah-akşam birlikte birçok şeyi paylaşacak çocukların, birbirleri ile daha kolay kaynaşacaklarını belirten Ercan, “Artık mahalle aşırı okula gitme dönemi ortadan kalkacak” dedi.

İlçelerde de vatandaşın çocuğunu şehirde okutmak istediğini, bunun çocuğa yarar getirmeyeceğini anlatan Ercan, ilçelerde de modern okul binaları ve branşlarında başarılı öğretmenlerin bulunduğunu dile getirdi.

ÖĞRETMENLERİN DE GÜNÜ OLACAK

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirten Ercan, “Valiliğimiz tarafından düzenlenen halk günü’ne benzer bir toplantıyı da öğretmenlerimiz ile birlite yapacak, hem onların dertlerini dinleyecek ve hem de görüşlerini alarak kendimize yön vereceğiz” dedi ve şöyle devam etti:

“- Okulları sıraya koyuyoruz. Her 15 günde bir Öğretmenevi’nde öğretmenlerimizle bir araya geleceğiz. Öğretmenlerimizin varsa projelerini konuşacağız, tavsiyelerini dinleyeceğiz, şikayet ve eleştirilerini alacağız. Bu sayede Erzurum’da görev yapan bütün öğretmenlerimizle konuşma ve tanışma imkanı da elde etmiş olacağız. Biz bir aileyiz. Birlik, bütünlük ve beraberlik içerisinde  Erzurum’un eğitim ve öğretimine daha fazla nasıl bir katkıda bulunacağımızın yollarını aramış olacağız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ