$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

SEKMEN İLE HAVADA, HAVADAN, SUDAN KONUŞTUK!

SEKMEN İLE HAVADA, HAVADAN, SUDAN KONUŞTUK!
  • 02.09.2016

02 gondolda

PALANDÖKEN ve Konaklı Tesisleri’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından devralınması nedeniyle düzenlenen basın toplantısı sonrası, zirveye çıkmak amacıyla bindiğimiz gondol ‘da Başkan Mehmet Sekmen ile söyleşi yaptık, havada, havadan, sudan konuştuk. Özellikle kış aylarında temiz havaya hasret kalan Erzurum’un hava kirliliği sorununa çözüm getirip-getiremeyeceğini sorduğumuz Başkan Sekmen, erzurumdanhaberler.com’a özel açıklamalar yaptı.

Palandöken’i ve Erzurum’u “dünya markası” yapma adına tüm güçleri seferber edeceğini özellikle vurgulayan Başkan Sekmen, “Göreceksiniz, Palandöken Alpler ile yarışır bir düzeye gelecek. Bir süre önce gittik Andora’yı gezdik. Oraya yılda iki milyon turist kayak yapmak için gidiyormuş. Bize niye gelmesinler” diye sordu. Hedefine turizmi koymuş Erzurum’un gerek çevre ve gerekse havasının temizliği noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Sekmen, şunları söyledi:

“-Erzurum’da hayatı rahatlatma adına adımlar atıyoruz. Kuzey Çevre Yolu’nda bir arazide altyapı çalışması başlattık. Sözünü ettiğim yere, yıl sonuna kadar şehir merkezinde faaliyet gösteren ne kadar araç kiralayan rent a car firması ve kargo şirketi varsa, hepsini oraya taşıyacağız. Yine EBK Kombinası yolu üzerindeki tüm mahrukatçıları, yani odun, kömür satıcılarını da aynı yere taşıyarak, şehrin rahat nefes almasını sağlayacağız. Rent a car ve karko şirketlerinin şehir dışına taşınması demek, yol kenarlarının, kaldırımların yoğun araç parkından kurtulması anlamı taşır. Tabi doğalgazın kullanımın yaygınlaştırılması için de gayret gösterecek, kışın yaşanan o hava kirliliğini en aza indirmeye çalışacağız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ