$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

TAG’LARDA RENKLERİN DİLİ

TAG’LARDA RENKLERİN DİLİ
  • 13.08.2017

ERZURUM‘un güney ilçelerinden Hınıs, Tekman, Karayazı ve Karaçoban’da, yerel seçimler sonrasında işbaşına gelen BDP’li (Barış ve Demokrasi Partisi) belediye başkanlarının “ilk icraat” olarak ilçe giriş-çıkışlarına diktikleri “utanç abideleri”, kayyum atamalarından sonra renk ve şekil değiştirdi.

Başta Karayazı ve Karaçoban olmak üzere, Hınıs ve Tekman’da, Erzurum’un adına gölge düşürecek icraatleri ile dikkat çekmeye çalışan belediye başkanlarına yönelik olarak devlet tarafından operasyonlar gerçekleştirilmiş, bu operasyonlardan sonra 4 ilçede kaymakamlar kayyum olarak görevi devralmışlardı.

Yerel seçimlerden sonra, BDP’li belediye başkanları tarafından yaptırılan ve bölücü örgüt PKK’nın sahiplendiği “sarı-kırmızı-yeşil” renklerinin ağırlıklı olduğu tag’lar, üzerlerine belediye logoları da monte edilerek, ilçe giriş-çıkışlarına yerleştirilmişti.

Kaymakamların görevi devralmalarından sonra, Karayazı ve Karaçoban’ın giriş-çıkışlarında bulunan tag’lara da operasyon yapıldı. Sarı-kırmızı-yeşil renklerden arındırılan tag’lar, Erzurum’un sembol renkleri mavi ve beyaza boyatılırken, üzerlerinde de Türk Bayrağı motiflerinin yerleştirilmesi özellikle dikkati çekti.

Tag’lardaki değişiklik, yöre insanı tarafından beğenildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ