$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

TRT ERZURUM RADYOSU’NU KAPATACAK MISINIZ?

TRT ERZURUM RADYOSU’NU KAPATACAK MISINIZ?
  • 15.08.2018

YAKLAŞIK 58 yıllık bir maziye sahip olan ve kapatılacağı yolunda iddiaların ortaya atıldığı şu günlerde, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, TRT Erzurum Radyosu ile ilgili konuları Köşk’e taşıdı. Hazırladığı soru önergesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunan Cinisli, 2954 sayılı TRT kanununda yapılan değişiklikleri hatırlattı.

TRT ile ilgili olarak aynı makamın yanıtlaması istemiyle iki ayrı soru önergesi sunan İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli, önergelerinden birisinde Erzurum ile ilgili iddialara açıklık getirilmesini istedi. TRT Erzurum Radyo Müdürlüğü’nün şefliğe dönüştürüleceği ve Diyarbakır Radyo Müdürlüğü’ne bağlanacağı yolunda iddiaların doğru olup-olmadığını soran Cinisli, şu soruların cevaplandırılmasını talep etti:

“- TRT Erzurum Radyosu kapatılacak mı, kapatılmayacak mı? Şayet radyo müdürlüğü kapatılmayacak ise, personel sayısında ve faaliyetlerinde azalmaya gidilecek mi? Planlarınız arasında böyle bir konu var mıdır? Ayrıca TRT Genel Müdürlüğü ve yayın birimlerinin İstanbul’a taşınacağı söylenmektedir. Bu söylentiler doğru mudur?” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ