$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

VALİ AZİZOĞLU: POLİS VE JANDARMA, KANUN ORDUSUDUR!

VALİ AZİZOĞLU: POLİS VE JANDARMA, KANUN ORDUSUDUR!
  • 10.04.2017

KURULUŞUNUN 172. yıldönümünde büyük gurur yaşayan Polis Teşkilatı, Havuzbaşı’nda vatandaş ile bütünleşti. Herhangi bir tatsızlık ve olumsuzluğun yaşanmadığı kutlama törenlerine, Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yürüyüşü damgasını vurdu. Vali Seyfettin Azizoğlu, Atatürk’ün sözüne atıfta bulunarak, “Polis ve jandarma, kanun ordusudur” dedi.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Erzurum il emniyet Müdürü Mehmet Aslan, meslektaşlarının bayramını kutladı. Mazisi başarılarla dolu, halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 172’nci yaşını kutluyor olmanın büyük gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

SUÇ VE SUÇLUYLA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

“-Sizlerle birlikte bu büyük gururu yaşıyor olmanın mutluluğu içindeyim. Kanunların kendisine verdiği yetki ve sorumluluklarla vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak yönünde kutsal bir görev üstlenen teşkilatımız, bu görevini sorumluluk bilinci içerisinde, fedakarca yapmaya devletimize, milletimize ve medeniyetimize yapılan her türlü saldırıya karşı kararlılıkla göğsünü siper etmeye devam edecektir. Her türlü suç ve suçlu ile mücadelemiz devam ederken; devlet, millet ve bayrak düşmanlarıyla mücadelemiz, bunların kökünü kazıyana kadar artarak devam edecektir. Emniyet Teşkilatı devletinin emrinde milletinin hizmetindedir. Türk Milleti, kurulduğu 1845 yılından beri, vatanın birliği ve dirliği uğrunda terör örgütleriyle fedakarca ve kahramanca mücadele eden şehit gazi ve kahraman polisleriyle gurur duymaktadır. Bayramımız kutlu olsun.”

TEŞKİLATLARIMIZLA GURUR DUYUYORUM
Vali Seyfettin Azizoğlu ise, polis teşkilatı ile gurur duyduğunu belirterek, “Polis ve Jandarma Teşkilatlarımız, büyük Atatürk’ün ifadesiyle kanun ordusudur. Kanun hakimiyetini, huzur ve güvenliği sağlamak için, Türk devletinin tarih sahnesine çıktığı andan itibaren çeşitli adlar altında bu teşkilatımız vardı ve gelişe gelişe bugünkü modern halini aldı. Sınırlarımız içinde emniyet ve asayişimizin koruyucusu olduklarını yapmış oldukları çalışmalarla ispat etmişlerdir. Bugüne kadar bütün başarılı çalışmalarından dolayı Erzurum Polisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ