$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

YEŞİL, SU, SESSİZLİK… BU İLÇEDE NE ARARSAN VAR AMA!

YEŞİL, SU, SESSİZLİK… BU İLÇEDE NE ARARSAN VAR AMA!
  • 04.08.2017

ÇÖL sıcaklarının etrafı kavurduğu, insanların sığınacak bir gölgelik aradığı şu günlerde, İspirliler, sahip olduğu güzellikleri ile yanıp, yakılan insanlara adeta caka satıyor.

Ülkemizin sayılı nehirlerinden olan Çoruh’un hayat verdiği İspir, bugünlerde daha çok dereleri ile, sıcaktan bunalan insanlara serinlenme imkanı veriyor.

Çok sayıda dere ve su kaynağına sahip olan, bunun yanında doğal güzellikleriyle de insanların içini açan İspir’e el uzatılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “İlçe olarak her şeyimiz var. Ancak, helva pişirmesini bir türlü beceremiyoruz” diyorlar.

İspir’in “en önemli” sorunlarının başında, kent merkezlerine uzak oluşunun geldiğini belirten İspirliler, “Gözümüz Ovit’te. Tunel tamamlandığında Erzurum ile olan uzaklığımız ortadan kalkacak. Bizim ilçe olarak çok zenginliğimiz var. Yeşilimiz harika. Havamız da öyle. ilçe olarak çok da sessiz bir yapımız var. Asayiş açısından son derece rahatız. Bunları değerlendirmek gerekiyor. Siyaseten bir bakanımız var, ama sayın bakanın dönüp de bize baktığı yok. Sahipsizliğimize üzülüyoruz” diyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ