$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

BU SERGİ ÇOK TAKDİR TOPLADI

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU’NDA AÇILAN EBRU SERGİSİ, SERGİYE YÜKLENEN ANLAM NEDENİYLE TAKDİR TOPLADI

BU SERGİ ÇOK TAKDİR TOPLADI
  • 26.05.2022

ATATÜRK Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) her yıl çokça düzenlenen sergilerden birisi bu defa yüklenen anlam ile öne çıktı, dikkat çekti, takdir topladı.

Küratörlüğünü Geleneksel El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Aydan Akkök’ün yaptığı ebru sergisi, iki yıl önce yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak 42 yaşında vefat eden bölüm hocalarından bir çocuk babası Ahmet Yılmaz anısına düzenlendi. Aynı sergide, çeşitli hastalıklardan dolayı son yıllarda hayatlarını kaybeden MYO akademisyenlerinden Recep Şükrü Güraksın, Ramiz Bayrak, Asım Öztürk, İhsan Yıldıztekin, Muammer Zırzakıran ve Abdülkadir Koşan’ın isimleri de ahde vefa gösterilerek anıldı.

Toplum olarak neredeyse unuttuğumuz vefa duygusunu öne çıkartarak bir sergiye, bir sanatsal etkinliğe farklılık kazandıran ekip üyesi çalışma arkadaşları Doç. Dr. Serpil Yorgancı, Öğretim Görevlileri Hanifi Dursun ve Orhan Ardahanlı’ya da katkılarından dolayı teşekkür eden Okul Müdürü Prof. Dr. Abdülkadir Kan, serginin açılışına davet edilen Ahmet Yılmaz’ın eşi Nihan Yılmaz’a da bir şükran plaketi takdim etti.

Müdür Kan, yaptığı konuşmada; insani özellikleri son derece hassas olan, iyiliksever yanı ile bilinen, arkadaşları ve öğrencileri tarafından da çok sevilen Ahmet Yılmaz’ı genç yaşında kaybetmiş olmanın üzüntüsünü sürekli duyduklarını söyledi.

Sergi, Okul Müdürü Abdülkadir Kan, Nihan Yılmaz ve akademisyenler tarafından kurdela kesilerek açıldı. erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ