$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

DOĞA SANKİ İNTİKAM ALIYOR

DOĞA SANKİ İNTİKAM ALIYOR
  • 11.06.2021

HER yıl haziran ayı geldiğinde Atatürk. Üniversitesi Kampusü başta olmak üzere, Dadaşkent’e uzanan karayolunun sağ ve sol kulvarlarını kızıla boyayan, çevreye güzellikler saçan, fotoğraf tutkunlarına da bol miktarda görsel ziyafet sunan gelincikler, bu yıl boylarını da, yüzlerini de göstermekten sanki imtina ettiler.

Marmara Denizi’nde ortaya çıkan deniz salyası olayı ile birlikte toplumun çok daha fazla dikkat kesildiği çevre temizliği ve düzenine yönelik haberler kamuoyu tarafından hassasiyetle takip edilirken, yaşanan rezalete, çevreye saçılan atıkların ve kimyasalların yanında; doğal hayata “düzenleme” adı altında yapılan bilinçli-bilinçsiz müdahaleler de sebebiyet veriyor.

Doğal hayata yapılan müdahalelerin ve yaşanan kuraklığın doğurduğu olumsuz görüntülerin en çarpıcı olanı Atatürk Üniversitesi Kampusü’nde ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıla kadar her yaz başlangıcında çevreyi kızıla, kırmızıya boyayan ve nazlı nazlı salınan halleriyle müthiş görsellik oluşturan gelincikler, bu yıl ortaya çıkmadı. Yaşam alanlarından geçen kanal çalışmalarının, istinat duvar inşaatları ve çevre düzenlemelerinin önemli kısmını yok ettiği, kuraklıktan da fazlasıyla etkilenen gelincikler, önümüzdeki yıllarda yeniden hayat bulurlar mı, bilinmez ama onlarsız bir çevrenin tadı ve tuzunun olmadığını Kalem Cami olarak da bilinen Darül Finun Cami’ne yolu düşen herkes rahatlıkla görüyor. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ