$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

ERÇİMSAN REKLAMLARI ÖZGÜR BIRAKILDI!

ERÇİMSAN REKLAMLARI ÖZGÜR BIRAKILDI!
  • 05.10.2016

04-ynls

KULÜBE yardım yapacakları yerde, Kâzım Karabekir (Cemal Gürsel) Stadı’nın duvarlarına astıkları reklamın anlaşmasını Gençlik Spor Müdürlüğü ile yapan, bu nedenle de BB Erzurumspor Yönetimi’nin ambargosu ile karşılaşan Aşkale Çimento’nun mağduriyeti, erzurumdanhaberler.com’un haber yapmasıyla gündeme gelmiş ve tartışma konusu olmuştu.

Erzurum’un ve ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarından birisi olan Aşkale Çimento’dan bekledikleri maddi desteği bulamayan BB Erzurumspor yönetimi, radikal bir adım atmış ve ERÇİMSAN’a ait stad reklamlarının üstünü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e yazdıkları teşekkür mesajını üzerinde taşıyan dev boyutlu bir branda ile örtmüşlerdi.

Reklamlara hukuksuz şekilde ambargo konulması üzerine ERÇİMSAN yönetimi harekete geçmiş, anlaşma yaptıkları Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile BB Erzurumspor Kulübü’nü mahkemeye vermişlerdi.

Olayın farklı boyut kazanması üzerine erzurumdanhaberler.com konuyu gündeme taşımış, bu arada taraflara da ortak bir noktada buluşmaları için çağrıda bulunmuştu.

Haberin ilk yayınlandığı günün akşamında Genel Yönetmenimiz Öztürk Akkök’ü İstanbul’dan telefonla arayan BB Erzurumspor Kulübü Başkanı Ali Demirhan, “brandayı kaldırdık, bu arada Lütfü Başkan (Yücelik) ile de konuştuk, sitemimizi ilettik, beklentilerimizi dile getirdik” demiş, ancak ertesi sabah brandanın kaldırılmadığı görülünce, ‘Acaba Başkan Demirhan’ı yanıltıyorlar mı?” sorusu akıllara gelmişti.

Yanlış anlamalara meydan vermemek ve konuya açıklık getirmek amacıyla erzurumdanhaberler.com’a bir açıklama yapan BB Erzurumspor Kulüp Müdürü Alper Aydoğdu, “Brandayı kaldırmak için gelen itfaiye aracında sorun yaşandı. Bu nedenle branda Başkanımızın dediği gün kaldırılamadı. Bu demek değilki branda yerinde duracak. Yarın aksilik olmazsa kaldıracağız” demişti.

Ve ERÇİMSAN reklamlarının üstüne örtülen branda bugün bir vinç yardımıyla kaldırıldı ve “şimdilik” sorun tatlıya bağlanmış oldu. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ