$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

AŞŞIK OYNADI, ÇUVALA GİRDİ, DOYASIYA EĞLENDİLER

AŞŞIK OYNADI, ÇUVALA GİRDİ, DOYASIYA EĞLENDİLER
  • 19.05.2017

HERKES İçin Spor Federasyonu (HİSF) Erzurum Temsilciliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, üniversiteli gençler misket ve aşşık oynadı, çuvala girdi, halat çekti, çocukluklarını yaşadı, doyasıya eğlendiler.

“Yılın en genç haftası” adı altında başlatılan ve 15-19 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Kampusu’nda gerçekleşen etkinliklerde, unutulmaya yüztutmuş, çocuk oyunları oynatılarak, hem bir kültürün yaşatılması gayreti güdüldü ve hem de gençlere, çocuklukları yeniden hatırlatıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleşen etkinliklerde, geleneksel oyunlarımızın oynandığını belirten HİSF Temsilcisi Hüseyin Öz, “Üniversiteli gençlerimiz, etkinlik boyunca yöresel çocuk oyunlarından aşşık ve misket oynadı, halat çekti, çuvala girerek yarıştı. Açıkhavada oynanan satranç, hem eğlenceli ve hem de çekişmeli oldu. Çuvalla zıplarken, yere yuvarlananlar, arkadaşlarını güldürdü. Kısacası hafta boyunca hoş şeyler yaşadık. Finali de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı gün, farklı yarışmalar düzenleyerek noktalamış olduk” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ