$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

PALANDÖKEN ÇÜRÜĞE ÇIKTI!

PALANDÖKEN ÇÜRÜĞE ÇIKTI!
  • 16.04.2021

“ERZURUM‘un en eski hastanesi” olma özelliğini üzerinde taşıyan Palandöken Devlet Hastanesi, yapılan son ölçümlerde “çürük çıktı” ve ivedilikle boşaltılması kararlaştırıldı. Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir, hastanenin tüm birimlerinin Mareşal Çakmak Hastanesi’ne taşındığını hatırlattı, “Önümüzdeki haftadan itibaren Palandöken’deki tüm sağlık hizmetleri ve hatta daha fazlası Mareşal Çakmak’da verilmeye başlanacak” dedi.

ÖTELENMİŞTİ

Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle birkaç yıl önce taşınması kararlaştırılan, ancak erzurumdanhaberler’in kararlı yayınları ile boşaltılması ötelenen, korona salgınıyla birlikte de taşınması gündemden düşen Palandöken Devlet Hastanesi’nin iki önemli bloğunun “tehlike” arzedecek kadar çürüdüğü rapor edilince, Sağlık İl Müdürlüğü hastane binasını boşaltma kararı aldı.

RAPORLAR ÜRKÜTTÜ

Hastane binasında Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne inceleme yaptırdıklarını, yaklaşık 10 ay kadar süren incelemenin sonuçlarının kendilerine yeni ulaştığını, sonuçların hiç de içaçıcı olmadığını gördüklerini ve durumu bakanlığa bildirdiklerini belirten Müdür Bedir, “Ankara’dan gerekli onayı aldıktan sonra hemen Mareşal Çakmak Hastanesi’ni hareketlendirdik, Palandöken Devlet Hastanesi tüm birimleri ile o binaya taşımaya başladık. Şehir Hastanesi’nden de 10 kadar hekim arkadaşımızı Mareşal’da görevlendirdik. Ameliyathaneleri hazır hale getirdik. Palandöken’in kapalı tutulan diş ünitesini de zaten Mareşal’da iki hafta kadar önce hizmete sokmuştuk. Önümüzdeki haftadan itibaren Mareşal, tüm birimleri ile halkımıza sağlık hizmeti vermeye başlayacak” dedi.

62 YIL SONRA NOKTA

Halka 1959 yılından itibaren kiralık bir binada “Sigorta Hastanesi” adı altında hizmet vermeye başlayan, 10 yıl sonra bugünkü binasına taşınan, sonraki yıllarda devlet hastanesine dönüştürülen Palandöken Devlet Hastanesi’nin toplamda 62 yıl süren serüveni, hakkında tutulan “depreme dayanıklı değil, çürük” raporunun verilmesiyle birlikte son buldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ