$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

TARİHİ MEDRESEDE UTANDIRAN GÖRÜNTÜLER

TARİHİ MEDRESEDE UTANDIRAN GÖRÜNTÜLER
  • 02.03.2017

TARİHİNİN belki de “en uzun” restorasyon dönemini geçiren ve kapıları ziyaretçilerine 5 yıl kapalı tutulduktan sonra, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru açılan Çifte Minareli Medrese’nin zemini, altyapı yetersizliğinden “buz pisti”ne döndü.

Restorasyon çalışmalarının tamamlanmaya başladığı günlerde, duvarlardan aşağıya doğru sarkan ve sıra sıra dizilen yağmursuyu borularını gören herkes, “bu nasıl restorasyon” diye tepki göstermiş, medyada yer alan haberlerden sonra, dönemin Valisi Ahmet Altıparmak, yanlışın düzeltilmesi yolunda talimat vermişti. Ancak, kısa süre sonra yayınlanan valiler kararnamesi ile Denizli’ye giden Vali Altıparmak’ın verdiği talimat havada kalmış, bu arada, tarihi yapıdan sorumlu olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen FETÖ operasyonları nedeniyle de Çifte Minareli Medrese’deki olumsuzluklar unutulup, gitmişti.

Bu yıl şiddetli geçen kış ve yağan kardan Çifte Minareli Medrese de nasibini aldı ve akıp, gedecek yer bulamayan kar suları, tarihi mekanın zeminini buz pistine dönüştürdü. Ziyaretçilerin dolaşırken, kayıp, düşmemek için büyük çaba harcadığı medresede, restorasyon sonrası ortaya çıkan aksaklık ve olumsuzlukların nasıl gidelireleceği merak konusu oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ