$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

UMURSAMAZLIĞIN BU KADARI DA FAZLA!

UMURSAMAZLIĞIN BU KADARI DA FAZLA!
  • 22.06.2020

SON zamanlarda koronavirüs vakalarında meydana gelen artış yetkilileri telaşlandırırken, bu artışın nedenleri arasında belki de ilk sırayı gayriciddilik ve insanların vurdumduymaz halleri geliyor.

Genelde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, yerelde de kenti yönetenlerin, valinin, belediye başkanlarının, sağlık müdürü ve hekimlerin ardı ardına yaptıkları uyarılar, kimse tarafından pek de ciddiye alınmıyor.

BU KADARINA DA PES!

Sokağa maskesiz çıkanların, sosyal mesafe kuralarını hiçe sayanların sayısı giderek artarken, kimi anne-babanın gayriciddi tutumu, görenleri şaşkına çeviriyor, “bu kadarına da pes” dedirtiyor.

Çoğu insanı şaşkına çeviren bir vurdumduymazlığa, geçtiğimiz gün Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde tanıklık ettik.

CEP TELEFONUYLA OYUNA DEVAM

Duyarlı insanların virüsten korunmak amacıyla çeşitli önlemleri aldığı ve yapılan uyarılara kulak astığı gözlenirken, çocuklarını doktora muayene için getiren bir çiftin, birisi kız, diğeri erkek iki küçük çocuğunun yerlerde yuvarlanmalarına aldırış etmeksizin cep telefonuyla uğraşmaları ve oyun oynamaları hayretle izlendi.

Her tarafın mikrop kaynadığı, yığınla hastalığın kol gezdiği hastane binasında çocuklarına “kalkan” olmaları, onları koruma ve kollamaları gerekirken, yerlerde yuvarlanmalarına ve mikroplarla yoğrulmalarına ses çıkartmayan, kayıtsız kalan anne-babanın bu halleri tepkiyle karşılandı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ