$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

UMUT VERMEDİ, GERÇEĞİ SÖYLEDİ

UMUT VERMEDİ, GERÇEĞİ SÖYLEDİ
  • 20.09.2016

02-mustafa-hoca

AK Parti camiasında, “ulaşım” dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, hükümetin uygulamasına başlayacağı cazibe merkezleri projesine ilişkin değerlendirmeler yaparken, hızlı tren ile ilgili bir soruya verdiği cevabıyla Erzurum’un umutlarını çook ötelere taşıdı.

Erzurum basını ile dün biraraya gelen ve daha çok uygulamasına başlanılacak olan Yatırım Destek Paketi ile ilgili bilgi veren, düşüncelerini paylaşan Milletvekili Mustafa Ilıcalı, bir gazetecinin, “Hızlı tren konusunda ne düşünüyorsunuz, bir tarih verebilir misiniz? Acaba hızlı tren Erzurum’a ne zaman gelir?” sorusuna gerçekci cevap verdi. Herkesin, “ha bugün gelecek, ha yarın” diye beklediği hızlı trenin Erzurum için, ancak 2023 vizyonu içinde değerlendirilebileceğini kaydeden Ilıcalı, şöyle devam etti:

“-Hızlı tren Erzurum’a 2023’ten önce gelmez. Ancak bu süreçte biz de birşeyler yapabilir, mesela istasyondaki tren hattını yolun altına alabiliriz. Hatta bir gidiş, bir geliş olmak üzere iki ayrı hat da döşenilebilir. Tren hatlarının yolun altına alınması, ileriye dönük bir adım olarak değerlendirilebilir. Yani hızlı tren geldiğinde, en azından bizim altyapımız tamamlandığından, sistem çok kolay kurulur ve yürür.”

Mustafa Ilıcalı’nın,gerçeği çok yalın bir şekilde ifade etmesi, hızlı tren konusunda çokça haber yapmış, umut saçmış basın mensuplarını da hayalkırıklığına uğrattı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ