$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

7 BİN 500 ÖĞRENCİ AĞIZ, DİŞ SAĞLIĞINDAN GEÇİRİLECEK

7 BİN 500 ÖĞRENCİ AĞIZ, DİŞ SAĞLIĞINDAN GEÇİRİLECEK
  • 26.10.2016

15-c%cc%a7ck

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü ekipleri, “Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler” adlı proje kapsamında il genelindeki eğitim kurumlarında ağız ve diş sağlığı taramasına başladı.

Sağlık Şube Müdürü Funda Filiz Kocamangil’in yönetimindeki sağlık ekipleri, ilkokul 2 ve ortaokul 1’nci sınıf öğrencilerine diş sağlığı konusunda bilgi verdi, kendilerine ağız ve diş sağlığı bakım seti hediye etti.

Kent merkezindeki 1071 Malazgirt İlköğretim Okulu öğrencilerine sağlık ekiplerince diş bakımıyla ilgili sunum yapıldı. 7 ay sürecek proje kapsamında 7 bin 500 öğrencinin ağız ve diş sağlığı taramasından geçirilmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan yetkililer, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in direktifiyle oluşturulan bu proje kapsamında il genelindeki 45 okulda sağlık taraması yapacağız. Mayıs ayında sona erecek olan proje kapsamında 7 bin 500 öğrencimiz ağız ve diş sağlığı taramasından geçirilecek ve tarama yapılan her bir öğrenciye ağız ve diş sağlığı bakım seti hediye edilecek” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ