$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

ALIN SİZE BUZLU DİREK KALDIRIMI!

ALIN SİZE BUZLU DİREK KALDIRIMI!
  • 24.01.2017

ERZURUM‘da ister araç trafiği olsun, ister yaya, farketmiyor, “çile”yi herkes yaşıyor.

Park sorunun “had safhaya” ulaştığı Erzurum’da, yayalar açısından da sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor. Kaldırımların daraltıldığı cadde ve sokaklarda, bugünlerde yürümek birkaç açıdan “sakıncalı ve tehlikeli.”

Kaldırımların tam ortasına dikilen elektrik direklerini “yaya hakkının gaspı” olarak tanımlayan vatandaşlar, çektikleri fotoğrafları ulaştırdıkları erzurumdanhabrler.com’a, “Yetkililere sorar mısınız, çocuklar ve yaşlılar bu kaldırımlarda nasıl yürüsün? Kar temizliği sadece yollardan ibaret olmamalı ve anayollar ile sınırlı da tutulmamalı. Bu yolda birisi düşse, kolunu, bacağını kırsa suç kimin” sitemiyle birlikte ulaştırdılar.

Eskiden kaldırımları bakkalların işgal ettiğini, şimdilerde Erzurum’da bakkal diye bir işyeri kalmadığını da belirten vatandaşlar, “Artık kaldırımları TEDAŞ işgal ediyor. Adımbaşı bir direk, adımbaşı bir küçük trafo. Bu yetmiyormuş gibi bir de kaygan zemin. Araçların da kip yanaşmasıyla birlikte kaldırım devredışı kalıyor ve insanlar yolun ortasından yürümeye mecbur bırakılıyor. Bu ilkelliğe bir son verilmeli” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ