$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

ALKIŞLAR SERDAR ÇARBAŞ HOCA’YA

ALKIŞLAR SERDAR ÇARBAŞ HOCA’YA
  • 04.10.2016

02-serdar

BAŞINDA, erzurumdanhaberler.com’un yazarlarından Süreyya Çarbaş’ın oğlu, Erzurumlu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çarbaş’ın bulunduğu, Karaman KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği ) İl Çalışma Grubu, başarılı çalışmalarının semeresini ödüllendirilerek aldılar.
Karaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı ve KÜSİ Karaman İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çarbaş, Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret ederek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aktardılar.
Yüksek Planlama Kurulu’nun 18.06.2015 tarih ve 2015/28 No’lu kararı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinatörlüğünde üniversiteler, iş dünyası, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımlarıyla hazırlanan “Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde çalışma yürüttüklerini belirten İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı, “Sanayi toplumundan, bilgi toplumuna geçişte bilimsel ve teknolojik ilerlemenin önemi bugün küresel düzeyde kendini göstermektedir. Bu bağlamda, bilime, teknolojiye, Ar-Ge ve inovasyona kaynak ayıran ülkelerin gerek sosyal ve ekonomik refah sağlama, gerekse küresel söz hakkı elde etme açısından diğer ülkelere göre daha üstün konumda oldukları görülmektedir. Biz de bu çerçevede KÜSİ’ye ilişkin ulusal vizyon, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğini en üst düzeyde uygulayarak ülkemizi ileri teknoloji üssü haline getirmek istedik, başarı sağladık ve amacımıza ulaştık” dedi.
ÖDÜLÜNÜ EDREMİT’TE ALDI
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Karaman KÜSİ İl Çalışma Grubu tarafından düzenlenmiş olan, İl Planlama ve Geliştirme Kurulu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı iyi uygulama örneği ödülüne layık görüldüğünü hatırlatan Kaşıkçı, Karaman KÜSİ İl Temsilcisi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çarbaş’ın, 29-30 Eylül 2016 tarihleri arasında Balıkesir-Edremit’te düzenlenen törende ödülünü aldığını hatırlattı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı ile KÜSİ Karaman İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çarbaş’ı tebrik eden Vali Süleyman Tapsız “Türkiye’de bir çok büyükşehir ve sanayisi gelişmiş şehirleri geride bırakarak birinciliği elde eden Karaman KÜSİ İl Çalışma Grubunu çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim ” dedi.
ERZURUMDANHABERLER.COM OLARAK KUTLUYORUZ
Mesleki alanda yıldızı giderek parlayan ve halen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde görevini sürdüren Yrd. Doç. Dr. Sertar Çarbaş’ı, erzurumdanhaberler.com olarak biz de kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ