$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

HALKIN MALIYDI ÇOK GÖRDÜLER!

HALKIN MALIYDI ÇOK GÖRDÜLER!
  • 08.06.2021

KIZILAY‘ın “efsane” Şube Başkanı Mithat Turgutcan zamanında temeli atılan, vefatı sonrasında işbaşına gelen Hüseyin Bozhalil tarafından hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayarak tamamlanan Palandöken Kızılay Oteli, Ankara’nın ısrarı sonrasında kelepir fiyatına el değiştirdi.

Yıllar önce Palandöken’de, o günün şartlarına göre, daha çok dinlenme amaçlı, halkın her türlü imkanından rahatlıkla yararlanabildiği misafirhane türü bir tesis yaptıran Kızılay Erzurum Şube Başkan’ı Mithat Turgutcan, dağın popülaritesinin giderek artması ve yaptırdığı misafirhanenin de ihtiyacı karşılamaktan uzak kalışından hareketle kolları sıvadı, aynı tesisin yerinde turistik bir otel inşaası için harekete geçti.

Temelini attığı projenin tamamlanmasını görmeye ömrü yetmeyen Mithat Turgutcan’dan sonra Kızılay Şube Başkanlığı görevini üstlenen Hüseyin Bozhalil, inşaatı bitirdi ama ona da bin bir zorlukla tamamladığı oteli hizmet açmak, kurumu adına işletmek nasip olmadı.

“KİRASI BİLE ÖDENMEDİ” 

Kızılay Palandöken Oteli, hiç işletilmeden, kamuoyunda MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı olarak bilinen, bir dönem Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı da yapan Erol Yarar’a, Kızılay Genel Merkezi tarafından kiraya verildi. Hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadan, geceli-gündüzlü çalışılarak tamamlanan tesisi “sporcu misafirhanesi” mantığıyla işleten ve kira ödemediği iddiasıyla tahliye edilen Erol Yarar’ın yaşattığı travmanın etkisi geçmeden, Ankara yönetimi bu defa da oteli satışa çıkarttı.

Kamuoyundan gelen tepkilere aldırış etmeyen, eleştirilere kulak tıkayan Kızılay Genel Başkanlığı’nı geçtiğimiz haftalarda oteli “kelepir” fiyatına, hazır beton işi yapan bir şirkete sattığı öğrenildi.

Arsası zaman içinde çok değerlenen, kaliteli bir de binası olan, dört yıl öncesinin parasıyla yaklaşık 18 trilyon lira değere ulaştığı söylenen otelin, dört yıl sora, doların hayli yükseldiği bir dönemde 14 trilyon liraya satılmış olması, hayret ve şaşkınlıkla karşılandı. erzhaber

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ