$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

BELALTI VURUŞLARI ÇOK SEVİYOR VE İYİ BECERİYORUZ (Tıkla ve İzle)

BELALTI VURUŞLARI ÇOK SEVİYOR VE İYİ BECERİYORUZ (Tıkla ve İzle)
  • 26.06.2019

SOSYAL medyanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiği günümüz dünyasında, çok da insani olmayan davranış biçimlerini de aynı paralelde görmeye ve yaşamaya başladık.

Gayya Kuyusu’nu andıran sosyal medyada, biri birini yakından bilen ve tanıyanların dışında, çoğu insan belki hayatta bir kez dahi bir araya gelmemiş, konuşmamış, el sıkışmamış, göz göze gelmemiş.

Böylesine garip bir topluluk, çeşitli konularda, özellikle de siyasette fikir beyan ederken, düşüncesini açıklarken, “yine acımasızca eleştirilecek, hakarete maruz kalacak, küfür yiyeceğim” endişesine kapılmaktan kendini alamıyor.

Sosyal medyayı kullanan insanların önemli bölümünün eğitim durumu ya vasat, ya da vasatın altında. Bu gerçeği, kurulan cümlelerin basitliğinden, kelimelerin yanlış yazılışında, imla kurallarının hiçe sayılışında görmek mümkün.

Yazarak düşüncesini ortaya koyma noktasında yeterli beceriyi gösteremeyenlerin sarıldığı en büyük can simidi ise hakaret ve küfür.

Kelime dağarcığı geniş olmayan, düşüncesini ifade etmekte zorlanan insanların bir bölümü küfür ve hakaret yolunu tercih ederken, kimileri de dini değer ve motifleri kullanarak kendine bir farklı profil takınmaya gayret gösteriyor.

Sosyal medyada yaşanılan acı-tatlı olaylar, Duvar Gazetesi’nin bu haftaki gündemini oluşturdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ