$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

BU DA BİLİMSEL AYRAN AŞI

BU DA BİLİMSEL AYRAN AŞI
  • 12.12.2019

ATATÜRK Üniversitesi Meslekyüksek Okulu Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri, laboratuvara girdi, hem yerel teknikleri, hem bilimsel yöntemleri kullanarak, kitabına uygun ayran aşı yaptı, yaptıkları çorbayı da arkadaşlarına, hocalarına ve okul personeline ikram ettiler.

Erzurum Meslekyüksekokulu olarak öğrencilerini hayata hazırlama adına her imkânı kullandıklarını belirten Okul Müdürü Prof. Dr. Dursun Kaya, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nün “toplumsal duyarlılık” adı altında, uygun bulduğu projelere destek verdiğini hatırlattı. Okullarında toplam 21 bölüm bulunduğunu belirten Prof. Dr. Dursun Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

37 PROJE ONAY ALDI

“- Bu bölümlerde görev yapan hocalarımızın hazırlayarak rektörlüğümüze sunduğu projelerden 37’si kabul gördü. ‘Gıda İşleme Bölümü Ayran Aşını Paylaşıyor’ projesi de, kabul edilen projelerimizden sadece biri. Gıda Teknolojisi Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimiz, hocaları Prof. Dr. Hayrunnisa Nadaroğlu nezaretinde, laboratuvar ortamında yaptıkları Erzurum’a özgü ayran çorbasını arkadaşlarına ikram ettiler. Çorbayı ben de tattım ve beğendim. Hayrunnisa Hocamız’ın şahsında emeği geçen herkesi candan kutluyorum.”

LABORATUVAR ORTAMINDA HAZIRLANDI

Erzurum Meslekyüksekokulu olarak, hazırladıkları projeler ile insan yaşamına küçük dokunuşlar yaptıklarını, aynı zamanda da öğrencilerini hayata hazırladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Kaya, “Bugün ikramı yapılan ayran aşını öğrencilerimiz yaptı. Tek farklılık, bugünkü çorba laboratuvar ortamında ve bir profesör hoca gözetiminde gerçekleşti. Bizim çorbamıza bilimsel bir ürün gözüyle bakmak da mümkün” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ