$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

ÇÖP KUTUSU MUAMMASI

ÇÖP KUTUSU MUAMMASI
  • 01.03.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin belli yerlerine yerleştirilen çöp kutuları, gören herkese “bu da ne?” dedirtiyor.

Çöp kutularının yerin altına gömülmesi işini son derece doğru ve isabetli bulan vatandaşlar, “Ancak uygulamada sıkıntı var. Yeraltına alınan bölgelerde eski çöp kutularının kullanılıyor olması, kafa karıştırıyor” dediler.

DÜŞÜNCE DOĞRU AMA!

Çöp kutularının yeraltına alınması işini son derece “doğru ve isabetli” bulan vatandaş, uygulamadaki “yanlışlığı” görünce, *bu ne lahana turşusu, bu ne perhiz” demekten kendini alamıyor. Trafik sıkışıklığının had safhada olduğu Çaykara bölgesinde, yeraltına alınan çöp kutularının yanında, halen daha eski kutuların bulunuyor oluşu, gören herkese “O zaman yenilerini niye yaptınız?” dedirtiyor.

Erzurum’un çöp kutularının ortadan kaldırılması ve sistemin yeraltına gömülmesini birçok açıdan doğru bulan vatandaşlar, “Çöp kutularının yeraltında olması, çevreyi kirlilikten kurtaracak. Aynı zamanda atık kağıt ve malzeme toplamak için ne yaya, ne de araç trafiğine dikkat etmeden keyfi şekilde park eden hurdacıların yaşattığı sıkıntıyı ortadan kaldıracak. Aynı zamanda ayıklanmadan toplanacak çöpler, belediyeye de ciddi gelir getirecek. Ama uygulamada sanki sıkıntı var. Çoğu yerde eski çöp kutularının varlığı, sistemde yanlışlık olduğunun bir göstergesi gibi geliyor bize” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ