$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

BU SERGİ SES GETİRECEK

BU SERGİ SES GETİRECEK
  • 19.04.2017

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait Ağırbakım Fabrikası’nda görevli Astsubay Uğur Sağıroğlu’nun Yakutiye Medresesi’nde, Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde açtığı Erzurum Işığı Fotoğraf Sergisi nefes kesti. Biri birinden çarpıcı fotoğrafların yeraldığı karma sergi, hafta sonuna kadar açık tutulacak.

Sosyal paylaşım sitelerinde çektiği fotoğrafları sıklıkla yayınlanan Erzurumlu Uğur Sağıroğlu’nun fotoğraf sergisinin açılışında Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Hasan Mazlumoğlu’nun yanında çok sayıda fotoğrafsever hazır bulundu.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Uğur Sağıroğlu, kendisine verdiği manevi destekten dolayı eşi Nurcan Sağıroğlu’na teşekkür ederken, hayli duygusal anlar yaşadı.

Toplam 44 renkli ve siyah-beyaz fotoğraflardan oluşan sergide, Uğur Sağıroğlu’nu anne ve babası da yalnız bırakmadı. İnsan ve Erzurum temalı sergiyi gezenler, yanından, yöresinden çoğu defa geçtikleri binaların ve Erzurum sokaklarının farklı bakış açısıyla yansıtılmış fotoğraflarını gördüklerinde, hayretlerini ve şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini, özellikle de Erzurum’u farklı noktalardan resmetmeyi adeta “görev” saydığını belirten Uğur Sağıroğlu, “Bir kültür ve medeniyet şehri olan memleketimi, fotoğraflarla gelecek nesillere aktarma gibi bir misyon üstlendim. Bize kimse elbet böyle bir görev vermedi. Her köşesi ayrı bir değer ve güzellikte olan Erzurum’u anlatmak ve tanıtmak hepimizin asli görevi olmalı. Fotoğraflarımızın beğenilmesi, insanların fotoğraflar üzerinde yorum ve değerlendirmelerde bulunması tüm yorgunluğumuzu giderdi. Açılışımıza katılan herkese gönül dolusu teşekkür ediyorum” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ