$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

BÜTÇE NEREDEYSE BİR KATRİLYON!

BÜTÇE NEREDEYSE BİR KATRİLYON!
  • 30.11.2016

26-bld

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi’nin 980 milyon lira (eski parayla 980 trilyon lira) olarak belirlendiği açıklandı.

Bütçe görüşmelerinin tamamlanması ve 2017 yılı bütçesinin onaylanmasına yönelik bir haber, dün Erzurum Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan haber merkezlerine gönderilmiş, haberde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yaptığı değerlendirmeden, çeşitli yatırım kalemlerine kadar birçok ayrıntıya yer verilmiş, ancak  onaylanan bütçenin ne kadar olduğu belirtilmemişti.

erzurumdanhaberler.com olarak yayınladığımız habere, “Büyükşehir Belediyesi Bütçesi onaylandı ama… BÜTÇE NE KADAR, BELLİ DEĞİL” başlığı atmış, ironi yapmıştık.

Büyükşehir Belediyesi 2017 Yılı Bütçesi’nin 980 milyon lira olarak belirlendiği ve onaylandığı bilgisi, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından bildirildi.

Eski parayla 980 trilyon lira olan bütçeyi, “Katrilyon’a 20 kaldı” diyerek de duyurmaya niyetlendik. Ama çok daha anlaşılır olması açısından, miktarı onaylanmış şekliyle siz takipçilerimize duyuralım istedik. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. DADAŞOĞLU dedi ki:

    Acaba bütçesi bu kadar olan Büyükşehir’in toplam borcu bütçesinin kaç katı açıklayacak bir Devlet adamı yada babayiğit, İttifak ortağı partinin Meclis üyesi derli: toplam bütçenin en az iki katı, o sebeple biz böyle bir yükün altons girmek istemeyiz

YORUM YAZ