$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

BÜYÜKŞEHİR’DE 71 ARAÇ DAHA FİLOYA KATILDI

BÜYÜKŞEHİR’DE 71 ARAÇ DAHA FİLOYA KATILDI
  • 24.04.2017

TOPLAM 71 iş makinasından oluşan 9. Araç Filosu’nu düzenlediği sade bir törenle kamuoyuna tanıtan Büyükşehir Belediyesi, yeni araçlarla birlikte filosunu 901’e çıkardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı konuşmada yerel hizmetlerin önemine vurgu yaptı. “İleri demokrasi, büyük toplum ve lider ülke hedefine ulaşma noktasında güçlü bir Türkiye’ye doğru ilerlemekteyiz” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“- Bu büyük hedef ve köklü değişimin en temel sac ayaklarından biri olan belediyelerimiz insan odaklı yönetim anlayışıyla yeni ve büyük şehirler inşa etmektedir. 3 yılda hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerle Anadolu’nun bu muhteşem coğrafyasına yaşanabilir ve yüksek standartlarda yenilenmiş yeni bir şehir kuruyoruz. Çağın modern gereksinimlerini şehrimizin emrine sunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak adına makine parkımızı sürekli yeniliyoruz.”

Araç filosunu üç yılda kat be kat güçlendiren Büyükşehir Belediyesi’nin, modern teknolojinin bütün imkânlarından yararlanmayı ilke edindiğine dikkati çeken Sekmen, sözlerine şöyle devam etti:

“- Dokuzuncu araç filosundaki ekskavatör, kamyon, kamyonet, loder, çekici, treyler, transit, forkliftli vinç, minibüs ve itfaiye araçlarından oluşan toplam 71 yeni araçla ilimizdeki alt ve üstyapı çalışmalarını daha da hızlandıracağız. Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile İtfaiye Daire Başkanlığımızın hizmetlerinde kullanılacak olan yeni araç filosu Erzurum’a hayırlı ve uğurlu olsun.

İnsanı merkez alan bir anlayış içerisinde sizlerin dua ve desteğiyle Erzurum’u her alanda kalkındırmaya, yeniden ihya ve inşa etmeye devam ediyoruz. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, hayvancılıkta, sanayide, üretimde, kentsel dönüşümde, ulaşımda, çevrede, kültür ve sanatta, sporda bu mübarek şehri layık olduğu yere taşımak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Türkiye’nin yükselen şehri Erzurum’un bu kutlu yürüyüşü, inşallah Yeni Hükümet Sistemi ile birlikte daha da güçlenecek ve daha da büyüyecek. Bizler, milli iradenin mihenk taşı, zaferler şehri Erzurum’a en iyi hizmetleri sunma noktasında gece gündüz demeden çalışmaya dünden daha büyük bir şevk ve heyecanla devam etmekteyiz. Gayret bizden, Tevfik Allah’tan Yeni araç filomuz şehrimizde hayırlı olsun.”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet emin Öz’ün de hazır bulunduğu törene Azerbaycan Cumhuriyeti Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev de renk kattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ