$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

ÇILGIN DADAŞ ATLAMA KULELERİ’NDEN UÇMAK İSTİYOR

ÇILGIN DADAŞ ATLAMA KULELERİ’NDEN UÇMAK İSTİYOR
  • 10.09.2017

ORİJİNAL ismi “BASE Jupping” olan, bizim anlayabileceğimiz şekliyle de gökdelen, köprü, kule, vadi gibi yüksek yerlerden serbest atlayış yapmaya dayanan bir spor dalının dünyadaki “en tanınmış” 10 isminden birisi olan Erzurumlu Cengiz Koçak, atlama kulelerinden uçmak istiyor, ama kimse ona izin vermiyor.

Atlama kulelerinden uçuşunu gerçekleştirdiğinde, dünyanın gözünü Erzurum’a çevireceğine “mutlak” gözüyle bakılan Cengiz Koçak, gözüne kastirdiği her uçurumdan, cami minarelerinden, yüksek köprülerden atlayış yapmasıyla tanınıyor.

“Nomand” adını verdiği küçük bir kamyonetinde yaşayan, çakılı bir hayat sürmeyen, bu nedenle de adresi bulunmayan, dolayısıyla sürekli gezen, dağlara tırmanan bir ordu emeklisi ve paraşüt eğitmeni olan Cengiz Koçak, şimdiye kadar uçaklardan 6 bin kadar atlyış gerçekleştirmiş. Dünyasının sayılı uçurumlarından en az 600 kez uçan Cengiz Koçak’ın bugünlerde tek isteği Erzurum’un Atlama Kuleleri’nden de atlamak.

Bu uçuşu gerçekleştirmek için, istediği iznin verilmemesini anlayamadığını belirten Koçak, “O kulelerden 2 yabancı atlayış yapmış. Üstelik o insanlar para almış. Yani bizim idarecilerimiz, o atlayışlara karşılık BASE Jumpcular’a ödeme yapmış. ben ücret filan istemiyorum. Amacım istediğim o uçuşları gerçekleştirerek, dikkatleri Erzurum’un üstüne çekmik” diye konuşuyor ve istediği iznin verilmesini istiyor.

Bugünlerde Erzurum’da bulunan ve “tırmanma, dağcılık, kayak” dendiğinde ilk akla gelen ödüllü firmalardan birisi olan Alpin Outdoor adına Uzundere’nin 288 metre yüksekliğindeki en uzun uçurumundan atlayış gerçekleştiren, çıkış noktasının adını da “Dadaş Forever, yani Sonsuza dek Dadaş” koyan Cengiz Koçak’a arzu ettiği iznin verilmesini erzurumdanhaberler.com olarak diliyoruz. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ