$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,41 / Satış: 9,44

CİNİSLİ: ERZURUM’UN MİSAFİRPERVERLİĞİNE YAKIŞMADI!

CİNİSLİ: ERZURUM’UN MİSAFİRPERVERLİĞİNE YAKIŞMADI!
  • 07.06.2018

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından Yakutiye Medresesi’nde düzenlenen Ramazan Söyleşileri’ne çok önceden davet edilen, söyleşisi de programa alınan ve belediyenin internet sayfası başta olmak üzere, çeşitli haber sitelerinde de halka duyurulan Demokrat Parti eski Milletvekillerinden Rasim Cinisli, Erzurum’a geldiğinde şaşkına döndü. Programının gerekçesiz şekilde iptal edildiğini ve yerine bir başka kişinin dahil edildiğini ögrenen Rasim Cinisli, “Yapılan en hafif şekliyle ayıptır. Böylesi bir davranış, Erzurum misafirperverliğine hiç yakışmamıştır” dedi.

Son zamanlarda adı daha çok kaleme aldığı “Bir Devrin Hafızası” kitabı ile öne çıkan Rasim Cinisli, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Söyleşileri’ne  davet edildi. Ramazan’dan önce yapılan davete olumlu cevap veren Cinisli’ye, “Haziran ayının 7’sinde, yani Ramazan’ın 23’üncü akşamında, programınız var” denilerek, durum bildirildi.

BAŞKAN’I ARADIM, BİLGİM YOK DEDİ

Belirlenen tarihte Erzurum’da olmak amacıyla programını ayarlayan Rasim Cinisli, Erzurum’a geldiğinde söyleşinin iptal edildiğini ve yerine bir başka kişinin dahil edildiğini öğrendiğinde şok oldu. Kendisini sekreterya takımından bir bayanın aradığını ve programının iptal edilerek, Ramazan Bayramı sonrasına ertelendiğini duyurduğunda kulaklarına inanamadığını belirten Cinisli, “Bu işte bir gariplik vardı. Hani olabilir, iptaller normaldir. Ancak önceden haber verilir ve hatta bir de gerekçe söylenir. Bizi ne arayan, ne uyaran ve ne de bilgi veren olmadı. Erzurum’a geldik ve programın iptal edildiğini öğrendik. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i aradım. Başkan, ‘İptalden haberim yok, öğrenip size döneyim’ dedi, ama dönüş olmadı” diye konuştu.

YEĞENİM ADAY OLDU DİYE…

İptalin gerekçesinin altında, yeğeni Naci Cinisli’nin İYİ Parti’den Erzurum Milletvekili Adayı olarak gösterilmesinin yattığını belirten Rasim Cinisli, şöyle konuştu:

“-Aklıma başka bir neden gelmiyor. Ben, memleketime, insanlarımla sohbet etmek amacıyla geldim. Bir an gidip programın yapılacağı Yakutiye Medresesi’nin kapısında bekleyeyim dedim. Ama içeride bir başka konuk olacaktı. Her kimse o arkadaşa saygısızlık olur diye bu düşüncemden vazgeçtim. Erzurum, misafirperverliği ile bilinen ve tanınan bir şehir. Benim insanım da öyledir. Ama yapılan, bu şehrin o güzel özelliğine yakışmamıştır!” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ