$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

DÖRTGÜLLÜ ÇEŞMESİ VATANDAŞIN “TAPULU” MÜLKÜYMÜŞ!

DÖRTGÜLLÜ ÇEŞMESİ VATANDAŞIN “TAPULU” MÜLKÜYMÜŞ!
  • 14.03.2019

ÜZERİNDE kitabesi bulunan, başta Muratpaşa Mahallesi sakinleri olmak üzere, Erzurum’un yerli halkının 7’den 70’e bildiği, suyunu içtiği tarihi Dörtgüllü Çeşmesi’nin, “özel mülkiyet” olduğu belirtildi.

erzurumdanhaberler.com’un geçtiğimiz günlerde gündemine taşıdığı, “Dörtgüllü Çeşmesi yerinden taşınacak… Bu marifet kimin, siz ne yapmak istiyorsunuz?” haberi, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış, çok sayıda insan, çeşmenin taşınmaması gerektiğini ve yerinde restore edilmesinin çok daha doğru ve akılcı olacağını savunmuş, bu konda görüş belirtmişlerdi.

Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, habere “gecikmeli” açıklama yaptı, “Şehir dışındaydım, bu nedenle haberinize gereken açıklamayı zamanında yapamadım” dedi, ardından da “Marifet bizim değil. Dörtgüllü, inisiyatifimiz dışında olan bir çeşme. Çeşmeyi biz de taşımak istemiyoruz, istemeyiz de. Ancak o çeşme bir vatandaşın tapulu mülkü. Mülk sahibi taşıma niyetinde. Yer arayışı bunun için” diye konuştu.

Genel Müdür Ertek, Dörtgüllü Çeşmesi’nin ne zaman özel mülkiyete geçtiğini bilemediklerini, bu konuda kayıtlarda herhangi bir bilgiye rastlanılmadığını da kaydetti, “Dörtgüllü Çeşmesi daha önceleri de başka yerdeymiş de, sanki buraya nakledilmiş. Bu nedenle özel mülkiyet içinde kalmış” şeklinde görüş belirtti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ