$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

ERÇİMSAN BÜYÜDÜKÇE BÜYÜYOR

ERÇİMSAN BÜYÜDÜKÇE BÜYÜYOR
  • 20.11.2016

12-kavak

SADECE Erzurum’un değil, ülkemizin yüzakı sanayi kuruluşlarından olan Erzurum Çimento Sanayi (ER-ÇİM-SAN) giderek büyüyor. Çatısı altında çok sayıda çimento fabrikası ve beton santrali bulunan ER-ÇİM-SAN’ın, son olarak Samsun Kavak Çimento Fabrikası’nı bünyesine kattığı öğrenildi.

Yıllar önce Aşkale Çimento Fabrikası’nı devletten alarak yola çıkan ve her geçen yıl giderek büyüyen ve gelişen, sonunda Türkiye’nin en büyük 100 sanayi şirketi içinde kendine yer bulan ER-ÇİM-SAN, geçen süreçte Van’dan Balıkesir’e, Trabzon’dan, Gümüşhane’ye ve Erzincan’a varıncaya kadar çoğu ilde bulunan çimento fabrikalarını satınalarak dikkatleri üzerine çekti. Aldığı çimento fabrikaları ve kurduğu beton santralleri ile ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan ER-ÇİM-SAN’ın şimdi de Samsun’un Kavak İlçesi’nde bulunan çimento fabrikasını bünyesine dahil ettiği kaydedildi.

300 MİLYON DOLARA ALINDI

Birkaç yıl önce ÜSTYAPI Şinketler Grubu tarafından KAVÇİM adıyla Samsun’un Kavak İlçesi’nde kurulan günlük 5 bin ton klinker işleme kapasiteli fabrikayı 300 milyon dolara satınalarak Karadeniz’deki üssünü Trabzon ile birlikte ikiye çıkartan ER-ÇİM-SAN’ın bu başarısı, hemen herkes tarafından takdir ediliyor. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ