$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

ERZURUM MYO GÖZ KAMAŞTIRIYOR!

ERZURUM MYO GÖZ KAMAŞTIRIYOR!
  • 20.08.2019

ATATÜRK Üniversitesi’ne bağlı yüksekokul, enstitü ve fakülteler içinde Erzurum Meslek Yüksekokulu, gösterdiği üstün performansı ile öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği okul olma özelliğini bu yıl da korudu.

Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da en çok tercih edilen ve yüzde 100’lük başarı oranı ile kontenjanının üstünde bir taleple karşılaşan Erzurum MYO’nun, öğrencilerini kısa zamanda ve doğrudan işe hazır hale getiren bir eğitim kurumu olması nedeniyle ilgi gördüğü vurgulandı.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN ÖZEL İLGİSİ

Toplam 21 bölümü ve 44 alt programı bulunan Erzurum MYO’nun son yıllarda en popüler hale gelen birimlerinin başında At Bakıcılığı ve Antrenörlüğü Programı geliyor. Sadece erkek öğrencilerin değil, kız öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği programın topluma sağladığı sosyal fayda, saymakla bitmiyor.

Başta down sendromlular olmak üzere engelli her yaştan insana hizmet veren Atatürk Üniversitesi Hipoterapi ve Binicilik Tesisi’nden, düşük bir ücret karşılığı anaokulu öğrencileri de yararlandırılıyor.

Bu programı tercih eden öğrencilerin pratiğini geliştirmeleri için oluşturulan hipoterapi ve binicilik tesisinde hali hazırda 5’i midilli, 4’ü haflinger, 3’ü safkan İngiliz, 2’si de poni cinsi olmak üzere toplam 14 at bulunuyor.

AHIR SAYISINI ARTIRMAK GEREKİYOR

Üniversitenin böylesi önemli bir hizmeti verdiğinin duyulmasından sonra, ilginin giderek arttığını, ancak tesisin mevcut kapasitesiyle talebi karşılayamaz hale geldiklerini belirten Erzurum MYO Müdürü Prof. Dr. Dursun Kaya, şunları söyledi:

“Hali hazırda 14 atımız, 14 de ahırımız var. Toplamda 40 at ile hizmet verebilecek bir alana sahibiz. Ancak ilave ahır yapmak ve personel sayısını artırmak gerekiyor. Projelerimiz var. Eğer gerçekleştirebilirsek, çoğu yoksul ailelere mensup engelli çocuklarımızı taşıma işini de biz üstleneceğiz. Üniversitemiz, sosyal sorumluluk projelerini uygulamadaki başarısıyla çevresine ışık saçıyor.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ