$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ERZURUM’DA HAVA KİRLİLİĞİ GÜNLERİ BAŞLADI

ERZURUM’DA HAVA KİRLİLİĞİ GÜNLERİ BAŞLADI
  • 11.11.2019

HAVALARIN giderek soğumaya başladığı şu günlerde, akşam karanlığıyla birlikte ortaya çıkan dumanlı hava geniz yakarken, ilerisi için de “tehlike sinyali” vermeye başladı.

Geçen yıllara oranla hayli ılıman bir kasım ayının yaşandığı Erzurum’da, havanın kararmasıyla birlikte yakılan soba ve kalorifer bacalarından çıkan duman, daha yoğun kirli günlerin sanki habercisi olmaya başladı.

Bir zamanlar “suyu ve havasının temizliği” ile bilinen ve gıpta edilen, ancak sonraki yıllarda hem suyu, hem de havası kirlenen Erzurum’da özellikle kış aylarında vatandaş temiz havaya hasret kaldı.

Kentte görev yapan kamu görevlilerinin bile kabullendiği, ancak çözüm bulma noktasında yeterli gayreti göstermediği hava ve çevre kirliliği,  bir sonraki yıl, önlemlerin yetersizliğinden dolayı artan oranlarda yaşanır oldu.

Akşam havanın karamasıyla birlikte gerek soba ve kalorifer bacalarından, gerekse araç egzoslarından yayılan gaz ve dumandan dolayı rahatsız olmaya başlayan vatandaşlar, “Acaba bu yıl Erzurum’da hava kirliliği yaşanmaması için ne tür önlemler alındı?” diye sordu, yetkilileri bu konuda açıklama yapmaya çağırdılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ