$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

FİDANLAR, FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

FİDANLAR, FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDULAR
  • 29.04.2017

ÇANAKKALE Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünde, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Erzurum Şubesi, “Toprağa Düşen Her Fidan İçin Siz De Bir Fidan Dikin” dedi ve fidanları toprakla buluşturdular.

AGD Erzurum Şubesi üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü mevkiinde, Çanakkale Deniz Zaferi4nin 102. yıldönümü anısına, üç yüz fidanı toprakla buluşturdu. Dikim alanına “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hatıra Ormanı” ismi verildi. Bu anlamlı etkinliğe AGD Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra; Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Doğan, ETÜ Daire Başkanlarından Ali Fuat Açıkgöz ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”

Fidan dikimiyle ilgili bir açıklama yapan AGD Erzurum Şube Başkanı Aktay Eşsiz, “Çanakkale cephesinde şehitlik makamına erişen 250 bin vatan evladını rahmetle anıyoruz. Bizler Çanakkale cephesindeki direniş ve toprak savunmasını salt manada bir savaşın parçası olarak görmüyoruz. Bu savunma bir inanç ve duruşun tezahürüdür. Emperyalizmin İslam Coğrafyasını işgal etme planlarına karşı kazanılan Çanakkale Zaferi biz gençlerin önünde duran ve tarih bilinci anlamında bizlerin farkındalığını artıran tarihi bir vakadır. Çanakkale Zaferinin toplumun hafızasından silinmemesi için, her yıl anma ve anlama etkinlikleri düzenlemekteyiz. İslam Peygamberi Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in bir hadisinde aktarılan ‘Kıyametin koptuğunu görsen de elindeki fidanı toprağına kavuştur!’sözü tüm insanlık için anlaşılması gereken bir sözdür. Bu bağlamda Efendimiz (sav)’in sözünü düstur edinerek yola çıktık ve çevre duyarlılığı ile tarih bilincini ön plana çıkararak ‘Toprağa Düşen Her Fidan İçin Siz De Bir Fidan Dikin’ diyerek, çocuklarımızın ellerine tutuşturduğumuz fidanları dikerek etkinliğimizi gerçekleştirdik”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ