$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

FIRINCILAR BU DEFA DA REKABETE GİTTİLER: EKMEK 75 KURUŞ

FIRINCILAR BU DEFA DA REKABETE GİTTİLER: EKMEK 75 KURUŞ
  • 07.02.2020

GEÇTİĞİMİZ ay kazan kaldıran ve fiyat artışı isteyen fırıncılar, aralarında anlaşma sağlayamayınca bu defa da rekabete gitti, ekmeğin fiyatını 75 kuruşa kadar düşürdüler.

Başta un olmak üzere, diğer girdi fiyatlarının artışını gerekçe gösteren fırıncılar, ekmeğin fiyatının da artırılması istemiyle Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmış, müteakip defalar oyalayıcı benzeri cevapları alınca, üretimde kısıtlamaya gitme kararı almışlardı.

erzurumdanhaberler.com’un “Fırıncılar kazan kaldırdı” haberinin ardından görüşmeler yapılmış, bir “ortak yol” arayışına gidilmiş ve fırıncılar, normal üretimlerine dönme kararı almışlardı.

Kimi fırıncının zam beklediği şu günlerde, ilginç bir gelişme yaşandı ve ekmeğin fiyatı bir liradan 75 kuruşa indirildi. Fırıncıların kendi aralarında yaşadıkları anlaşmazlıklar, dar gelirli vatandaşın işine yaradı. “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” diyen bazı fırıncıların, ekmeğin fiyatını 75 kuruşa kadar indirmesini “öldüren rekabet” olarak tanımlayan camiadan bazı insanlar, “Erzurum’da belediye ekmeği zaten 75 kuruşa satılıyordu. O ekmeği veren de fırıncı. Çünkü büyükşehir ya da diğer belediyelere ait bir fırın ya da ekmek fabrikası bildiğimiz kadarıyla yok. Belediyeler, halk ekmeğini fırınlardan alarak ucuza satıyor. Ekmek sektöründe bir karmaşa ve anlaşmazlık far. Belki vatandaş ucuza ekmek yiyor, ama fırıncılar ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Bu sıkıntı ilerisinde krize dönüşebilir” uyarısı yaptılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ