$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

GENÇ DADAŞLAR’DAN 100’ÜNCÜ YIL HEDİYESİ

GENÇ DADAŞLAR’DAN 100’ÜNCÜ YIL HEDİYESİ
  • 19.07.2019

ERZURUM Kültür Turizm Derneği (EKTUD), Denizli’nin Tavas İlçesi’nde yapılan “Gençler Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonası”nda birinci oldu ve göğüs kabarttı.
Bugüne kadar, katıldığı çoğu yarışmalarda dereceler alan Kültür ve Turizm Derneği, bu defada Tavas’ta başarısını tekrarladı ve “Erzurum Kongresi’nin 100’üncü yılı”nda, düzenlenen etkinlikleri aldığı ödülle taçlandırdı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 18.07.2019 tarihinde Denizli’nin Tavas İlçesi’nde düzenlenen kulüplerarası Gençler Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonası’nda Erzurum’u EKTUD temsil etti.

Erzurum Kültür Turizm GSK Derneği 92.86 almış olduğu puanla TÜRKİYE Şampiyonu oldu.
Şampiyonaya Erzurum’un yanında, Adana, Denizli, Bursa, Kilis, Batman, Bingöl, Tekirdağ, Gaziantep, Manisa Soma , Rize, Samsun ve Hakkari’den finale kalan kulüpler katıldı.

Toplamda 13 İl’in katıldığı şampiyonada EKTUD 92,86 puanla birinci olurken, ikinciliği 91,57 puanla Kilis HEM Gönüllüleri Derneği elde etti. Bingöl Belediyesi Yaşam Derneği de 90,57 puanla üçüncü oldu.

Tarihi Erzurum Kongresi’nin 100’üncü yılında, EKTUD’lu gençlerin elde ettiği sonuç, kutlama etkinliklerini taçlandıran bir başarı olarak gönüllerde kendine yer buldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ