$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

ERZURUMLULAR’A KÜLTÜREVİ JESTİ

ERZURUMLULAR’A KÜLTÜREVİ JESTİ
  • 20.06.2017

KISA adı ESAV olan Ankara Erzurumlular Sosyal İktisadi Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı, Galaba Kent Meydanı’nda Erzurumlular’ı buluşturdu. Külterevinin açılışı nedeniyle biraraya gelen Erzurumlular, hem hasret giderdi, hem de felekten bir gün çaldılar.

Keciören Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğe, Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel ile Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, Zehra Taşkesenlioğlu, Keçiören Belediyesi Başkan Vekili Ali Toköz, ESAV Genel Başkanı Veysel Karanı Aksungur ile çok sayıda Erzurumlu bürokrat, işadım ve vatandaş katıldı.

ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şahsında emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti. Başkan Aksungur, kültürevi açmak istemelerindeki amacın, Erzurumlular’ı, sürekli birarada tutmak ve özel günleri ortaklaşa kutlamak olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından sahne alan Halk ozanları Zeki Erdali, Beyzade Aslan ve yakup Temeli Erzurum’a özgü koşma, koçaklama ve taşlamalarla programa renk kattılar. Türk Halk Müziği sanatçıları Taşkın Altuner ve Selami Durmuş’un renk kattığı gece gece geç saatlere kadar sürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ