$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

ILICALI: ERZURUM’DA İKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK OLACAK!

ILICALI: ERZURUM’DA İKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK OLACAK!
  • 03.05.2017

REFERANDUMDA “en çok evet” oyu vererek, tüm büyükşehir belediyeleri içinde ilk sırayı alan Erzurum’da önümüzdeki dönem “önemli” iki değişiklik olacağını vurgulayan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Alınan sonuçlarla birlikte egemenlik de kayıtsız, şartsız milletin oldu” dedi.

Ak Parti ilçe teşkilatlarını fırsat buldukça ziyaret ederek, teşekkürlerini iletin Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, kuzey ilçelerine yönelik ziyaretlerinde önemli değerlendirmeler yaptı, Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini hatırlattı. Referandumda yüzde 74,5 oranında evet oyu veren Erzurum’un kendilerini gururlandırdığını belirten Ilıcalı, gittiği teşkilatlarda, konuştuğu yerlerde şu mesajları verdi:

20-25 BİN İSTİHDAM BEKLENTİSİ

“- Yeni anaysanın kabul edilmesiyle Türkiye’nin önü açılmıştır. Erzurum’da çok önemli iki büyük değişiklik olacaktır. Birincisi; Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Türkiye genelinde özel sektör tarafından 82 milyar liralık başvuru oldu. Erzurum bu program kapsamında en büyük desteği alarak 20 milyar liranın üzerinde bir paya sahip oldu. Bu da 20-25 bin istihdam demek oluyor. Yeni sistemin kabul edilmesiyle birlikte bu tür projelerin gerçekleşme şansı daha da arttı.

İkinci önemli değişiklik ise; üzerinde uzun zamandır durduğum 2026 Kış olimpiyatları…

Bu olimpiyatlarla ilgili kapsamlı bir rapor hazırlamıştım. Raporu Cumhurbaşkanımıza ilettim, kendileri sağolsun uygun gördü ve İstasyon Meydanından Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına adaylağını ilan etti.

TOPLANTILAR YAPIYORUM

Cumhurbaşkanımızın ilanının ardından işin içerisinde olan üniversite hocaları, medya ve turizmcilerle toplantı yaptım. Bu adaylık olduğu zaman şehrin çehresi değişecek, kentsel dönüşüm ve altyapı hizmetleri hızlanacak. Erzurum için birçok projenin önü açılmış olacak.

Hazırladığımız tramvay ve raylı sistem projeleri   Cumhurbaşkanımızın talimatıyla daha da hızlandı. Erzurum’a sadece ulaştırmada 4-5 milyar liralık yatırım gelecek. Sizlere tekrar şahsım, Genel Başkanım, İl teşkilatlarımız adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.”

Mustafa Ilıcalı’nın basına yansıyan ve vatandaş tarafından dikkatle takip edilerek, kayıt altına alınan müjdelerinden kaçının gerçekleşeceği ya da gerçekleşmeyeceği daha şimdiden merak konusu oldu. erzhaber

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ