$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

KİRALIK EV ERZURUM’DA KARABORSA!

KİRALIK EV ERZURUM’DA KARABORSA!
  • 27.08.2017

ERZURUM‘da giderek yükselen ve altın ile yarışır hale gelen konut kiraları sadece cep yakmıyor, dudak uçuklatıyor, özellikle ev arayan dar gelirli vatandaşı şoktan şoka sokuyor.

Belediyelerin, “kentsel dönüşüm” adı altında, ileriye dönük önlem almadan başlattığı yıkımlar sonucu ortaya çıkan konut sıkıntısı, sadece ev fiyatlarını değil, kiraları da “anormal” sayılacak düzeyde artırdı.

BİN LİRAYA DA KİRA MI OLURMUŞ!

Bugünlerde kiralık ev arayışına giren vatandaşlar, taban fiyatı ortalama 800 lirayı bulan dairelere sadece uzaktan bakmakla yetiniyorlar. Semtine ve evin kalitesine göre değişen kira fiyatlarının, geçtiğimiz aylara nazaran giderek tırmanmaya başladığını belirten emlakçılar, “Eli ayağı düzgün bir dairenin kirası bugünlerde ortalama bin lira. Bu fiyat, ihtimalen önümüzdeki aydan itibaren, yani tatilin bitmesi, memur tayinlerinin yaşanması ve okulların açılmasıyla birlikte daha da tırmanacaktır” diyorlar.

Asgari ücretli bir vatandaşın ucuza kiralık ev bulmasının neredeyse “imkansız” hale geldiği Erzurum’da, sorunun belediyelerin plansız, programsız çalışma yapmasından kaynaklandığını belirten vatandaşlar, “Kentsel dönüşüm dedi, ev bırakmadı yıktılar. hal böyle olunca konut fiyatları yükseldi, kiralık ev neredeyse karaborsaya düştü” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ