$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

ONLAR ÖLÜ GÖRSE AĞLAMAZ, DÜĞÜN GÖRSE OYNAMAZLAR!

ONLAR ÖLÜ GÖRSE AĞLAMAZ, DÜĞÜN GÖRSE OYNAMAZLAR!
  • 26.03.2017

ERZURUM‘da halka hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı, “Kılıçdaroğlu ve hayırsız havarileri Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini karalayıp, Türkiye’nin sistemsel reformunu hazmedemiyor, kabullenemiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, 16 Nisan’da yıldırım yemişe dönecekler” dedi.

Bahçeli, halk oylaması kapsamında partisince  Erzurum‘daki İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, milleti kimsenin bölemeyeceğini, devleti de kimsenin çöküşe götüremeyeceğini bildirdi. Bahçeli, Erzurumlular’ı “evet” demeye davet ettiği konuşmasında, şunları söyledi:

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR!

“Bin yıllık kardeşliğimizi bozamazlar, fitneyi hakim kılamazlar. Teminat  Erzurum‘dan yükselen ‘evet’ kararlılığıdır. 16 Nisan’da FETÖ ‘hayır’ diyor. Niye, çünkü çözülmeyi bekliyor. 16 Nisan’da  PKK ‘hayır’ diyor. Niye, çünkü çürümeye yatırım yapıyor. 16 Nisan’da  Doğu Perinçek ve yoldaşları ‘hayır’ diyor. Niye, çünkü  Türkiye’nin kuruluş felsefesi imha olsun emelindeler.  Hollanda,  Almanya ve diğer sözde gelişmiş ülkeler, 16 Nisan’da ‘hayır’ı destekliyor. Niye, çünkü iç kargaşa hakim, etnik ve mezhep çatışması yeşersin istiyorlar. CHP ise bunların önüne düşmüş, tezviratın mihmandarı olmuş, ille de ‘hayır’ hezeyanıyla mekik dokuyor. Sayın Kılıçdaroğlu, 16 Nisan Anayasa referandumunu saptırmak, yarasız yere kurt düşürmek, çürük tahtaya çivi çakmak için çırpınıyor. Cambaz ipte, balık dipte,  Kılıçdaroğlu ise hayırsızlığın dibinde bulunuyor. Nasıl ki alışmış, kursak bulamacını isterse CHP de milli bunalımı özlüyor, ülkenin buhranını ümit ediyor. CHP ve ittifak içinde olduğu hayır cephesi, ölü görse ağlamaz düğün görse oynamaz, yani bu millete tümden yabancıdır.” ifadesini kullandı.

SLOGANIN ARKASINA SIĞINIYORLAR

Bahçeli, anamuhalefetin tek adamlıktan bahsettiğini belirterek, CHP’nin her tarafa sandıktan diktatör çıkacağını uydurarak korku yaydığını anlattı.

Anamuhalefete “diktatör nedir, tek adam nasıl olacak?” diye sorduklarında kaçak yer aradıklarını aktaran Bahçeli, “Rejim değişecek diye tek ayaküstünde kırk yalan savuruyorlar. Sistem başka, rejim başka şeydir. Değişecek olan yalnızca ‘hükümet etme sistemidir’ diyoruz, bön bön bakıp, gözleriyle fel fecir okuyorlar. Muhtarlıkların bile kapatılacağını söylüyorlar. Lokantalara bir kararnameyle kilit vurulacağını iddia ediyorlar. Gelin şunu bir anlatın neye dayanıyorsunuz, niye boş konuşuyorsunuz diyoruz, anında ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganına sığınıp kazın yanmaması için durmadan çeviriyorlar” diye konuştu.

Devlet Bahçeli, anamuhalefetin ‘Anayasanın ilk dört maddesini Bahçeli’ye sorun’ dediğini aktararak, onların, kendisinin verdiği ödünsüz ve yeminli cevapları anlayabilecek yüreklerinin ve zekalarının olmadığını bildirdi.

NİYE HAYIR DİYOR. KENDİSİ DE BİLMİYOR

Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

“Doluya koyuyorlar almıyor, boşa koyuyorlar dolmuyor. Çünkü dağda bağları yok, çakaldan davaları yok. Fakat bizim vardır, bizim  Türkiye’ye pusu kuran, Türk milletine ömür ve kefen biçen bütün alçaklardan sonuna kadar alacağımız vardır. Bozkurt’un da töresi ortadadır. Sayın  Kılıçdaroğlu ‘hayır’ diyor, demesine de neye, niçin, niye ‘hayır’ dediği belirsizdir. Bu  Kılıçdaroğlu değil mi ki ’16 Nisan’dan sonra  Cumhurbaşkanı başka bir partinin, başbakan başka bir partinin genel başkanı olursa kavga o zaman çıkacak’ diyen. Zavallı, daha anayasa maddelerinde neyin yazdığını bilmiyor. Başbakanlığın kalktığını öğrenememiş. Aziz milletimizin karşısına çıkıp anayasa anlatıyor. Ne var ki daha ne anlattığının sırrına erememiş. Bu kafanın ‘hayır’ında hayır olur mu, cevap veriyorum, kesinlikle olmaz. Bilmediğini bilmeyen, savunduğunu özümsememiş bir siyasetçinin sözüne güven duyulur mu, elbette duyulmaz.”

Bahçeli, CHP’nin 15 Temmuz’dan şikayetçi olduğuna yakınlarda hiç şahitlik edilmediğine dikkati çekti.

CHP’nin, 15 Temmuz’da Özel Kuvvetlerde destan yazan kahraman şehit Ömer Halisdemir’e ve de 248 şehide en küçük bir şükran ve minnet duygusu göstermediklerini dile getiren Bahçeli, CHP’nin tüm bunlara rağmen ayrıca olaganüstü halden (OHAL) de rahatsız olduğuna işaret etti.

YALAN REHBERLERİ OLMUŞ!

CHP’nin OHAL’i darbe olarak gördüğünü belirten Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Anlaşılan akılla, ahlakla aralarını kapanmamak üzere açmışlar. Sanki yüzlerinde alın derisi değil, davul derisi var. Ne söylesek nafile. Zannedersiniz başka gezegenden gelmişler, başka diyarlardan göçmüşler.  PKK‘nın peşine takılmışlar. FETÖ’nün kılıcını sallıyorlar. PYD-YPG’ye övgüler düzüyorlar.  Avrupa’nın muhbiri gibi davranıyorlar. Türk milletinin tarihi hakkına sahip çıkması zorlarına gidiyor. ‘Yol yakınken vazgeçelim’, ‘yorgan gitmeden kavga bitsin’ diyemiyorlar. Bunlarda ne utanma var, ne de milli uyanışın emaresi. Bunlarda ne akıl var, ne de milli şuurun tortusu. Bunların rehberi yalan, ezber ve tezleri ahlaki talandır.”

Bahçeli, milletin yürüyüşünün önüne taş koymak isteyenlerin 16 Nisan’da kaybedeceğine vurgulayarak,  Erzurum‘un 16 Nisan’da onlara tokadı vurarak, çuvala doldurup sandığa koyacağını söyledi.

YILDIRIM YEMİŞE DÖNECEKLER

“TBMM ve  Cumhurbaşkanı seçim süresini beş yılda bir ve aynı güne taşıyoruz, çarpıtıp kara çalıyorlar.” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Gazi Meclisin yetkilerini güçlendirip etkin hale getiriyoruz, yalan ve riyayla yetkilerin azaltıldığını, Meclisin tesirsiz hale getirildiğini zırvalıyorlar. Milletvekillerinin kanun teklifi verme haklarını daha genişletip yasama fonksiyonunu kuvvetlendiriyoruz ama gelin görün ki bindikleri dalı kesiyorlar. TBMM’nin denetim fonksiyonlarını temellendirip güçlendiriyoruz, niye gensoru yok diyorlar. Olsa bile ne olacağına cevap veremiyorlar, değişen sistem yapısında ihtiyaç kalmadığını kesinlikle anlayamıyorlar.  Cumhurbaşkanı’nın görev yetkilerine yeni bir denge ve düzenleme getiriyoruz, fiili açmazı bitiriyoruz, yürütme ve yasama arasına kalın duvarlar örüyoruz ancak sabote ediyorlar, aslı astarı olmayan açıklamalarla sulandırıyorlar.  Kılıçdaroğlu ve hayırsız havarileri  Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini karalayıp  Türkiye’nin sistemsel reformunu hazmedemiyor, kabullenemiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, 16 Nisan’da yıldırım yemişe dönecekler. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getirdikleri iftiralarını  Erzurum elinin tersiyle itecek, itmekle kalmayıp başlarını öne eğecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ