$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

PALERİUM AVM’DE ÇOĞU YER DEVREN SATILIK!

PALERİUM AVM’DE ÇOĞU YER DEVREN SATILIK!
  • 25.02.2017

ERZURUM ekonomisine canlılık kazandırsın, Cumhuriyet Caddesi’ne de hareketlilik getirsin diye Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve SES Turizm A.Ş.’ye ihaleyle kiralanan Palerium AVM’de “hazan mevsimi” çabuk başladı. İşletmecilerden küçük ortak Murat Aslan’ın hissesini devrederek ayrılmasıyla başlayan ayrılık rüzgarı, giderek fırtınaya dönüştü.

Erzurum’un en işlek ve merkezi yeri olan Cumhuriyet Caddesi’ndeki Palerium AVM’de işyeri kiralayan çoğu işletmeci, sahibinden.com sitesinde ardı ardına verdikleri “devren satılık” ilanları ile hemen herkese “Palerium’da neler oluyor” dedirtti. AVM’nin fast-food katı olarak bilinen yeme-içme bölümündeki 5 işletmenin yanında, en üst kattaki kafenin de satışa çıkartılması kafaları karıştırdı.

Dövizde yaşanan yükseliş ve dalgalanmanın yanında, AVM’deki mütşeri sayısı ve profilindeki düşüş nedeniyle hemen herkesin ödeme güçlüğü içine düştüğü, bu nedenle de işyerlerini devren satılığa çıkardığı öne sürüldü. “İş yapar, kazanır, kazandırırız” düşüncesiyle Palerium AVM’den işyeri kiraladıklarını ve çok ağır hükümler barındıran sözleşmeleri imzaladıklarını hatırlatan işletme sahipleri, “Üniversite tatilde. Öğrenci yok. Terminal Caddesi’nde art arda açılan kafeler de mütşeriyi çekti. Kiraları ödeyemiyoruz. Ne yapacağımızı da bilemiyoruz. Çünkü ortada imzaladığımız bir sözleşme var. Siyasetçilerimizden bu konuda yardım ve destek bekliyoruz” diye konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ