$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

SEKMEN’DEN AHDE VEFA ÖRNEĞİ

SEKMEN’DEN AHDE VEFA ÖRNEĞİ
  • 06.03.2017

BÜYÜKŞEHİR belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum kültürünün unutulmaz ismi Sebahattin Bulut ve Behçet Emi’nin isimlerini yaşatmak için adımlar attı ve herkesin takdirini kazandı.

Erzurum kültürüne yön veren Sebahattin bulut ve Behçet Emi’ye vefasını, isimlerini sahnelere vererek gösteren Başkan Sekmen, “Sebahattin Bulut, Doğu ve Batı sentezini oyunlarına yansıtarak Necip Fazıl ve Moliere’nin unutulmaz yapıtlarını sahneleyen usta bir oyuncu ve tiyatro yazarıydı. Sözlü edebiyat alanında üniversitelerimizde ve ders kitaplarımızda yerini almış Behçet Emi’nin ve Erzurum’da halk müziğinin gelişmesine sebep olmuş Hafız Faruk Kaleli’nin isimleri de nihayet hak ettikleri kıymeti gördü. Bu vefayı, kültür sanat hayatımızda mümtaz yeri olan diğer büyüklerimize de göstereceğiz. Kendileri sayesinde kıymetli nesillerin yetiştiği bu değerlerimizin isimlerini çeşitli mekânlara vereceğiz.”

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, Başkan Mehmet Sekmen’e şehrin kültür ve sanat hayatına karşı gösterdiği vefadan ötürü teşekkür etti. Konuşmaların ardından hediye takdimi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ