$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

ŞİFA YURDUYDU, SUÇ YUVASINA DÖNÜŞTÜ

ŞİFA YURDUYDU, SUÇ YUVASINA DÖNÜŞTÜ
  • 13.09.2017

ERZURUM‘un en güzel ve değerli bir bölgesinde, Yenişehir’in hemen girişinde “askeri hastane” olarak yaptırılan, yaptırıldığı tarihlerde de tartışma konusu olan, sonuçta da Atatürk üniversitesi’ne devredilen ve Aziziye Araştırma Hastanesi olarak kullanılan bina, bilmece olma özelliğini koruyor.

Atatürk Üniversitesi tarafından terkedildikten sonra, kimsenin sahip çıkmadığı hastane binasının yağmalanmış hali, gören herkesin içini burkuyor.

Koca binanın hiçbir amaca hizmet etmediğini belirten vatandaşlar, “Burası arsızların, hırsızların, uyuşturucu müptelalarının mekanı haline geldi, suç yuvasına dönüştü” diye konuşuyorlar.

Hastane olarak kullanıldığı günlerden kalma tabelaların, bugün koca binanın içleracısı halini çok iyi anlattığını belirten vatandaşlar, “Cenaze araç girişi yazısını gördüğümüzde, aklımıza hastanenin cenaze namazını kılma düşüncesi geliyor. Çünkü bina virane. İşin kötüsü, buranın akıbetinin ne olacağı da belli değil. Şehri yönetenlerin de bu viraneler sanki umurlarına değil. Herkes kafasını kuma gömmüş, ya da buralara sırtını dönmüş. Görmek, bilmek istemiyorlar” diyorlar.

erzurumdanhaberler.com olarak sık sık gündeme getirip, takibimize aldığımız ekonomik değerlere sahip çıkılması halinde, kent ekonomisinin süratle düzeleceği ve kalkınma adına önemli hamlelerin art arda gerçekleşeceği ifade ediliyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Abdulkerim dedi ki:

    Egitim fakultesi nin karsisinda iller bankasi binasi asagisinda astsubay ordu evi de yillardir bombos curumeye terk edilmis durumda kendi kendinede yikilmiyorlar gelip yikanda olmuyor

YORUM YAZ