$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

BİR HATTATOĞLU KLASİĞİ DAHA

YAPTIĞI BİRİ BİRİNDEN MUHTEŞEM MAKETLERİ İLE TANINAN, MÜSLÜMANLARIN KUTSAL MERKEZLERİNİN MAKETLERİNİ YAPARAK DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN DOĞAN HATTATOĞLU, ÇITAYI ÇOK DAHA YUKARILARA TAŞIDI, BU DEFA DA ERZURUM’UN MAKETİNİ YAPTI.

BİR HATTATOĞLU KLASİĞİ DAHA
  • 02.05.2022

İNADINA MÜCADELE, İNADINA SAHİPLENME, İNADINA HİZMET!

MEMLEKET BORCU KURU LAFLA DEĞİL, BÖYLE ÖDENİYOR.

DOĞAN HATTATOĞLU, BİR MUHTEŞEM ESERİ DAHA BİLA BEDEL TAMAMLADI.

EL EMEĞİ, GÖZ UNURU DÖKÜLEREK İKİ BUÇUK YILDA TAMAMLANAN 18’NCİ YÜZYILDAKİ ERZURUM’U YANSITAN MAKET HANGİ ŞARTLARDA VE NASIL YAPILDI?

GÖREN HERKES AYNI SORUYU SORUYOR: “BU MAKET O KAPIDAN NASIL ÇIKACAK?”

BİR EMEKLİ MAAŞININ DIŞINDA GELİRİ OLMAYAN, ATÖLYESİNDE KİRAYLA OTURAN, İHTİYAÇLARININ TAMAMINI KENDİ İMKANLARI İLE KARŞILAYAN DOĞAN HATTATOĞLU’NUN ERZURUM SEVDASI, HER ŞEYİN ÜSTÜNDE.

“MEMLEKETİME BORCUMU ÖDÜYORUM” DİYEN, ŞİMDİYE KADAR YAPTIĞI ONLARCA MAKETİ İLE BİLİNEN DOĞAN HATTATOĞLU, ESERLERİNİN TÜMÜNÜ SERGİLENSİN DİYE BEDELSİZ OLARAK ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NE, DOLAYISIYLA ERZURUM ARŞİVİ’NE BAĞIŞLAYARAK MÜTHİŞ BİR FEDAKARLIK ÖRNEĞİ SERGİLEDİ.

“ERZURUM, BAMBAŞKA BİR ŞEHİR” DİYEN, ATATÜRK’ÜN MİLLİ MÜCADELEYİ ERZURUM’DAN BAŞLATMASININ DA ASLA TESADÜFİ OLMADIĞINI BELİRTEN DOĞAN HATTATOĞLU, HİÇBİR KENTTE, BÖLGEDE VE HATTA ÜLKEDE BULUNMAYACAK ÇOKLUKTAKİ ESERLERİN YETERİNCE VERİMLİ DEĞERLENDİRİLEMEDİĞİNDEN YAKINDI. erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ