$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

TAŞKESENLİOĞLU’NDAN 12 MART MESAJI!

TAŞKESENLİOĞLU’NDAN 12 MART MESAJI!
  • 10.03.2017

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, 12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtarılışının 99. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtarılışının 99. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Taşkesenlioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Medeniyetler beşiği Erzurum için 12 Mart 1918 tarihin dönüm noktalarından biridir. Nice acıların yaşandığı o günler Anadolu insanının onurunu, gururunu, vatan sevgisini, kahramanlıklarını ortaya koyması açısından çok önemlidir.

Erzurum insanı erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla, genciyle gösterdiği şanlı direniş, bu toprakları vatan yapmış ve Erzurum adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. İşgalden kurtarılışımızın 99’uncu yılında da kutlamalar yaparken, tarihin derinliklerine inmeli, o dönemde yaşanan acıları anlayabilmeli ve dersler çıkarmalıyız.

Bu millet ki tarihin en kritik dönemlerinde birlik ve beraberliğinden asla taviz vermemiş, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi kenetlenerek, hainlere gereken dersi vermiştir. Bundan 99 yıl önce olduğu gibi günümüzde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile şahlanan milli irade, darbecilerin bütün planlarını bozmuş ve umutlarını yok etmiştir. 1918 ruhunu 15 Temmuz 2016’da nasıl yaşadıysak, gücümüzün, potansiyelimizin, dünyada hiç bir millete nasip olmayan vatan millet sevgimizin gelecek kuşaklara da aktarılmasını sağlamalıyız.

Hiç şüphe yok ki Cumhuriyet’e giden yolun en önemli kilometre taşlarında biri Erzurum’dur. Cumhuriyet meşalesinin yakıldığı Erzurum her daim vatan savunmasında bir kale görevi üstlenmiş, bu kimliğinden geçen bunca zamana rağmen taviz vermemiştir. Bu mücadelede kadınlarımızın kelimeleri kifayetsiz bırakan vatanperverliği nesiller boyu unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin bu tarihi gününü kutluyor, Allah’tan o acı dolu günleri bizlere bir daha yaşatmamasını temenni ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ