$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

TKF’NİN YARAR’SIZ BAŞKANI’NA OTEL TEPKİSİ

TKF’NİN YARAR’SIZ BAŞKANI’NA OTEL TEPKİSİ
  • 08.08.2018

KIZILAY Erzurum Şube Başkanlığı tarafından, Palandöken’deki sosyal tesislerin yerinde bin bir emekle yaptırılan, sıra işletmeciliğine gelindiğinde Kızılay Genel Merkezi tarafından Türkiye Kayak Federasyonu’na geçen yıl kiralanan otelin kirasının, geçen süreçte ödenmediği ortaya çıktı.

Toplam 42 odalı ve 84 yataklı Kızılay Oteli’nin Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’ın baskılarıyla genel merkez tarafından kiraya verilmesi, tepkileri de beraberinde getirmişti. Erzurum’da, özellikle kayak camiasında şaşkınlık yaşatan kiralama işleminin iptal edilmesi yolunda yapılan girişimler sonuçsuz kalmış, Kızılay Genel Merkezi bildiğini okumuştu.

OTEL KAPALI TUTULUYOR

Türkiye Kayak Federasyonu’nun çok da hoş olmayan yöntemlerle ele geçirdiği otelin işletmeciliğini yapamadığı, yapımı sırasında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayan otelin uzun zamandan beri de kapalı tutulduğu belirtildi.

Kış turizminin göz bebeği Palandöken’en en dikkat çekici yerinde yaptırılan otelin geri alınması yolunda girişimlerde bulunulduğu öğrenildi. Kayak sezonu başlamadan önce otelin geri alınmasını ve gerekli bakım, onarım ve tefrişat çalışmalarının yapıldıktan sonra hizmlete açılmasını isteyen vatandaşlar, “Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’ın Erzurum’a hiç de yararı olmadı. Federasyon seçimleri sırasında Erzurum’lu çoğu delegenin de desteğini alan, sonra o delegele de dirsek dayayan Erol Yarar’ı tarafsız davranmaya ve aklıbaşında işler yapmaya çağırıyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ