$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

ULAŞIMA ZAM YAPILDIĞINI, VATANDAŞ OTOBÜSTE ÖĞRENDİ

ULAŞIMA ZAM YAPILDIĞINI, VATANDAŞ OTOBÜSTE ÖĞRENDİ
  • 22.09.2017

ERZURUM‘da şehiriçi otobüs ücretlerine yapılan yüzde 12,5’luk sürpriz zammı, sabah vatandaş otobüse bindiğinde öğrendi. Ulaşım ücretlerine yapılan zammın neden daha öhce duyurulmadığına bir anlam veremeyen vatandaşlar, “Okulların açıldığı, yoğunluğun yaşanmaya başlandığı günlerde yapılan zam, hiç de etik olmadı” diyerek tepki gösterdiler.

Şehiriçi ulaşım ücretlerine yapılan 25 kuruşluk zam ile birlikte Erzurum’da tam bilet fiyatı 2 liradan 2 lira 25 kuruşa yükseldi. İndirimli öğrenci bileti de bir lira 50 kuruştan, 1 lira 60 kuruşa yükseltilirken, ilk defa aylık abonman uygulamasına geçildi.

HATA YAPILMIŞ, ÖZÜR DİLİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Şahin, ulaşım ücretlerine yapılan zammın UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) kararı olduğunu söyledi. Alınan kararın kamuoyuna duyurulmamasını “eksiklik” olarak gören Şahin, “Bu kararı halkımız uygulama başlamadan öğrenmeliydi. Hata yapılmış. Vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” dedi.

SINIRSIZ ABONMAN KART AVANTAJI

Şahin, alınan yeni bir kararla “sınırsız” abonman kart uygulamasına geçildiğini hatırlattı, “Önceden vatandaşımız, 60 binişlik, 90 binişlik kart satın alıyor, karşılığında da bedelini ödüyordu. Bu kartlara ilave olarak bir de sınırsız abonman kart uygulamasına geçildi. Vatandaşımız, ayda 120 lira ödeyerek aldığı kart ile sınırsız olarak, hiçbir kısıtlamaya gerek kalmaksızın şehiriçi toplu ulaşım araçlarından faydalanabilecek. Öğrenci kardeşlerimiz de yine ayda 85 liraya alacakları sınırsız kart ile bu imkandan daha ekonomik şekilde yararlanabilecekler” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ