$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,16 / Satış: 8,19

VELİLER DE ŞAŞTI BU İŞE!

VELİLER DE ŞAŞTI BU İŞE!
  • 30.09.2019

OKULLARIN açılmasıyla başlayan “kaynak kitap furyası”, öğrenci velilerinin bütçesini ciddi anlamda sarsıntıya uğrattı. ecrzurumdanhaberler.com’a içini döken bir öğrenci velisi, “Oğlum ilkokul üçüncü sınıfa gidiyor. Öğretmeni bugüne kadar  matematikten yabancı dile kadar çeşitli derslerde tam 13 set aldırdı. Ödediğim para aile bütçemi sarsar boyuta ulaştı” diye yakındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz dağıtılan kitaplara ilave olarak, öğretmenlerin “kaynak/yardımcı” adı altında yığınla kitap istemesi, öğrenci velilerini şaşkına sürüklüyor. Bu işe akıl, sır erdiremediklerini belirten öğrenci velileri, “Eğer okullarda dersler yardımcı veya kaynak kitaplar aracılığıyla yürütülecekse, daha niye bakanlık trilyonluk harcamalar yapar da kitap bastırır ve dağıtır, anlamakta güçlük çekiyoruz” dediler.

Çantalara doldurulan kilolarca ağırlıktaki kitap, defter ve malzemelerin yükü altında, küçük cüsseli çocukların adeta ezildiğine de işaret eden veliler, “Bir yandan kitap, defter masrafı. Bir başka yandan servislere ödenen paralarla bütçemiz ciddi sarsıntıya uğruyor. Bu olumsuzlukları öğretmenlerin keyfiyetine ve milli eğitimin plansız, programsız uygulamalarına bağlıyoruz” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ