$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

YAZDIK, KARANLIKTAN KURTULDU

YAZDIK, KARANLIKTAN KURTULDU
  • 27.08.2016

YAYIN hayatına başladığı günden beri memleket meselelerini gündeme taşıyarak kamuoyu oluşumuna katkı sağlamaya çalışan erzurumdanhaberler.com, Çifte Minareli Medrese’yi karanlıktan kurtardı!

01 minaler isik

Yaklaşık beş yıldan beri restorasyon yapıldığı için kapalı tutulan sadece Erzurum’un değil, ülkenin önemli eserlerinden birisi olan Çifte Minareli Medrese’de çalışmalar tamamlanmış, ancak koca eser, ziyaretçilere kapılarını açmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan erzurumdanhaberler.com, boynu bükük kalmış mekanın niye karanlığa mahkum edildiğini sormuş, “Medresenin çevre düzenlemesi yapılmamış, içerisinde de belki eksikleri bulunuyor olabilir. Ama, çuval dolusu para harcanarak ışıklandırma sistemi tamamlanmıştı. Çifte Minareli Medrese, hava karardıktan sonra aydınlatılamaz mı?” diye sormuş ve yetkilileri, tarihi mekanın aydınlatılması noktasında göreve çağırmıştı.

erzurumdanhaberler.com’un bu önerisine duyarsız kalmayan yetkililer, Çifte Minareli Medrese’nin ışık sistemini dün akşamdan itibaren çalıştırmaya başlayarak, en azından tarihi mekanı karanlıktan kurtararak, görünür hale getirdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ